Zapachniało ziołowymi naparami w klimatycznym zakątku uczelni

22 lipca br., w letnie wakacyjne popołudnie, na dziedzińcu Biblioteki, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie i Polskie Towarzystwo Zielarzy i Fitoterapeutów zainaugurowali klimatyczne spotkania Z polskich ziół ciągnione treści. Spotkania te przygotowywane są wspólnie z Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

W centrum Krosna, pracownicy i studenci kierunków: Zielarstwo oraz Produkcja i bezpieczeństwo żywności stworzyli klimatyczne miejsce, do wysłuchania ciekawych  wykładów, organizowania warsztatów zainspirowanymi kulturą naszego regionu i to co najważniejsze, miejsce spotkań z ludźmi, czerpiącymi pasję z natury.

Z polskich ziół ciągnione treści były wspaniałą inspiracją do rozmów, degustacji naparów z ziół oraz nabycia wydawnictw uczelnianych. Dużą popularnością cieszyły się czasopisma Herbalism oraz Porady na Zdrowie, które swą tematyką idealnie wkomponowały się w ideę klimatycznych, zielarskich spotkań.

Na kolejne spotkanie z tego cyklu zapraszamy 5 sierpnia br.

W programie zaplanowano: Wykład Miód, pszczoły i pszczelarze, który wygłosi Marek Barzyk, właściciel  Podkarpackiej Pasieki Ekologicznej w „Dębinie”, prezes Krośnieńskiego Koła Pszczelarzy, warsztaty z samodzielnego wykonania  Bukietów na Zielną oraz degustację naparów z ziół.

Zapraszamy