Zajezdnia KrosCon – chwile pełne nauki, zabawy i inspiracji!

Po raz kolejny Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie wzięła udział w bardzo ciekawym wydarzeniu, pn. Zajezdnia KrosCon, które z wielkim powodzeniem, już od kilku lat organizuje Fundacja GraTy. Zajezdnia KrosCon to ostatni przystanek przed konwentem gier i fantastyki KrosCon, który odbędzie się w listopadzie br. W tym roku impreza odbyła się w dniach 26-27 sierpnia 2023 roku i była doskonałą okazją dla naszych studentów do zaprezentowania się szerszej grupie odbiorców. Goście KrosCon-u spotkali się ze studentami z różnych kierunków – Automatyka i robotyka, Pielęgniarstwo, Marketing internetowy, Wychowanie fizyczne oraz Informatyka – którzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji.

Wirtualna rzeczywistość VR przeniosła nas w zupełnie inny świat – dzięki okularom VR i kontrolerom w rękach, mogliśmy poczuć się jakbyśmy byli w samym epicentrum niesamowitych przygód! Nasi Informatycy, zaprojektowali także okolicznościowe breloczki KrosCon-u, które warstwa po warstwie powstawały na drukarce 3D.

Dzięki symulatorowi jazdy nasi goście mieli szansę poczuć się jak prawdziwi kierowcy wyścigowi, ścigając się wirtualnymi samochodami na wirtualnych torach!

Studenckie Koło Naukowe NEO zaprezentowało zdalnie sterowany samochodzik, własnej produkcji, a Roboty Photon, dzięki studentom Automatyki i robotyki imponowały swoją zręcznością. Kierunek Wychowanie fizyczne zaprosił odwiedzających do zabaw koordynacyjnych na Platformie Gamma.

Dla fanów gier planszowych, studenci z kierunku Pielęgniarstwo,  przygotowali specjalną strefę, gdzie chętni mogli zasiąść przy ulubionych grach i spędzić czas w towarzystwie nowych i starych znajomych!

Dziękujemy Fundacji GraTY za zaproszenie i niezapomniane chwile pełne nauki, zabawy i inspiracji! To właśnie dzięki takim wydarzeniom możemy poszerzać horyzonty i czerpać garściami z fascynującego świata nowoczesnych technologii i rozrywki!

Opracowała: OG