Wystartowała Akademicka Liga KPU w Krośnie

22 listopada odbył się turniej piłki nożnej rozegrany w ramach Akademickiej Ligi KPU w Krośnie w sezonie 2022/2023. Sześć studenckich drużyn, podzielonych na dwie grupy, rywalizowało o punkty o ogólnej klasyfikacji ligi oraz nagrody.

Najlepsza w turnieju okazała się, najbardziej doświadczona spośród wszystkim drużyna III roku Wychowania Fizycznego. WFiści wygrali wszystkie swoje mecze, a w finale pokonali młodszych kolegów z II WF, i zarazem Mistrzów Ligi poprzedniego sezonu, 5:2.

Drużyna III Wychowanie fizyczne – zwycięzcy turnieju piłki nożnej

Klasyfikacja końcowa turnieju

I. Wychowanie fizyczne III

II. Wychowanie fizyczne II

III. Wychowanie fizyczne I

IV. Automatyka i robotyka II

V. Studenckie Koło Naukowe ROTOR

VI. Filologia angielska I

Turniej piłki nożnej został zdominowany przez studentów Wychowania fizycznego, ale studenci innych kierunków nie dawali za wygraną. Wszystkie mecze były zacięte i emocjonujące.

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju, który tym tym razem zostanie rozegrany w piłce siatkowej. Mamy nadzieję, że w tej zbliżającej się imprezie weźmie udział jeszcze więcej drużyn, zwłaszcza patrząc na sekcję rekreacyjną piłki siatkowej, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych studentów.

Przypominamy, że w turniejach mogą brać udział drużyny składające się ze studentów z jednego kierunku/roku, członków koła lub po prostu kumpli ze studiów.

Do ogólnej klasyfikacji Akademickiej Ligi KPU w sezonie 2022/2023 wliczane są turnieju rozgrywane w następujących dyscyplinach:

  • piłka nożna (listopad)
  • piłka siatkowa (grudzień)
  • unihokej
  • tenis stołowy
  • koszykówka (maj)
  • biegi przełajowe – Bieg Sokoła (maj)

W każdym turnieju, 3 najlepsze drużyny otrzymują nagrody w postaci voucherów na pyszne pizze ufundowane przez naszego partnera Restaurację Pasta La Vista. A drużyna, która wygra całą ligę w danym sezonie otrzyma nagrodę niespodziankę.