Widzimy Cię w IT – wykłady dla uczniów szkół średnich

Wczoraj w murach naszej uczelni przy ulicy Wyspiańskiego zrobiło się nieco bardziej tłoczno i gwarno niż zwykle. Wszystko za sprawą wizyty uczniów klas maturalnych z zaprzyjaźnionego „Elektryka”, przed którymi szeroko otworzyliśmy drzwi naszych laboratoriów oraz sal wykładowych. Przygotowaliśmy również serię wykładów z elementami pokazu, których tematyka związana byłą z grafiką komputerową, programowaniem aplikacji mobilnych oraz cyberbezpieczeństwem. Choć wykłady prowadzili nasi doświadczeni dydaktycy z kierunku Informatyka, to główne role w tym przedsięwzięciu odegrali studenci KPU zrzeszeni w ramach kół naukowych NEO oraz Medialni. To oni stworzyli klimat, w którym uczniowie szybko poczuli się jak u siebie. Przerwy kawowe były miejscem żywych dyskusji, a przygotowane przez studentów wystawy oraz prezentacje cieszyły się ogromną popularnością.

Nie są to jedynie nasze odczucia, ale potwierdzają to również słowa Pana Andrzeja Bednarczyka, nauczyciela i opiekuna uczniów ZSEiO, który już dziś na chłodno ocenił całe wydarzenie.

„W mojej ocenie bardzo im się podobało. Dziękują za zaproszenie i wspaniałą organizację. Jednocześnie polecam udział w tego typu wydarzeniach moim kolegom nauczycielom z innych szkół”.

W planie są już kolejne spotkania z uczniami szkół średnich w ramach cyklu „Widzimy Cię w IT” – najbliższe już za niespełna tydzień. Wszystkich zainteresowanych uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół średnich udziałem w cyklu zapraszamy do kontaktu. Dla dużych grup uczniów możliwa jest też organizacja sesji wyjazdowej w szkołach. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem, ale także pokazywać, że nauka może być ciekawa.


Pytania dotyczące organizacji wykładów można kierować na adres kpu@kpu.krosno.pl lub telefonicznie pod numer 134375500.