Studenci wychowania fizycznego już po letnim obozie

W dniach 28 czerwca-4 lipca 2020 r. studenci kierunku Wychowania Fizycznego uczestniczyli w letnim obozie programowym nad wodami Zalewu Solińskiego. Bieszczady przywitały uczestników wspaniałą, słoneczną pogodą  a „Bieszczadzkie Morze” było wyjątkowo ciepłe tego roku.

Prowadzący zajęcia zadbali, żeby każdy dzień był intensywnie wypełniony zajęciami, nie pozwalając, aby w szeregi uczestników wkradła się nuda i monotonia. Po porannym apelu (godz.8.00) wszyscy „ochoczo” brali udział w rozpływce, która skutecznie rozbudzała nawet największych śpiochów. Program obozu obejmował zajęcia z podstaw obozownictwa, żeglarstwa, windsurfingu, terenoznawstwa i atletyki terenowej, ratownictwa wodnego, kajakarstwa i turystyki rowerowej. Dzięki współpracy z Grupą Bieszczadzką WOPR studenci mieli okazję uczestniczyć w pokazowej akcji ratowniczej polegającej na podjęciu z wody osoby pozorującej tonięcie. Jak widać każdy mógł znaleźć coś intersującego dla siebie. Wieczorami studenci rywalizowali w turnieju piłki siatkowej, spotykali się przy ognisku, gdzie wykazali się zdolnościami wokalnymi śpiewając szanty.

Wspólne rozwiązywanie zadań, stawianie czoła przeciwnościom, konieczność współpracy i wzajemnego zaufania niewątpliwie zintegrowała studentów, którzy podkreślali, że dopiero teraz tak naprawdę się poznali.

Wszyscy uczestnicy podkreślali wspaniałą atmosferę, z żalem opuszczając bazę na Wyspie. Wielu obiecało, że na pewno powróci tutaj jeszcze nie raz.

Opiekunami obozu byli dr Krzysztof Frączek, dr Wojciech Gołąb i prof. Sławomir Drozd.
KF