Studenci Akademii Młodych KPU w Krośnie już po raz dziesiąty otrzymali indeksy

W dniu 14 października 2021 roku, już po raz dziesiąty, młodzi studenci Akademii Młodych Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie otrzymali indeksy.

W czwartkowe popołudnie w auli przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Akademii Młodych, na którą licznie przybyli słuchacze wraz z rodzicami. Prawie 80 uczniów szkół podstawowych otrzymało indeksy, które wręczyli Prorektor ds. rozwoju dr Agnieszka Woźniak oraz Prorektor ds. studiów dr Krzysztof Frączek.

Młodzi studenci dokonali uroczystego ślubowania i tym samym rozpoczęli dziesiątą edycję zajęć Akademii Młodych w roku akademickim 2021/2022.
Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu inauguracyjnego pt. Radioaktywność wokół nas, który wygłosił dr Rafał Kapica, pracownik Zakładu Turystyki i Rekreacji.

W bieżącym roku akademickim na zajęcia praktyczne uczęszczać będzie 78 uczniów. Od momentu wznowienia działalności Akademii Młodych, tj. od roku akademickiego 2012/2013 w zajęciach wzięło udział prawie tysiąc uczniów szkół podstawowych z Krosna i okolic.
Przed nimi kolejny rok ciekawych doświadczeń z nauką. Pierwsze zajęcia praktyczne i plastyczne odbędą się już 23 października br.
Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystej inauguracji, a młodym studentom życzymy sukcesów w obecnym roku akademickim.