Rozpocznij z nami na sportowo Krośnieńskie Juwenalia i weź udział w X Biegu Sokoła

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu do wzięcia udziału w X Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o puchar Rektora Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, który odbędzie się 31 maja 2022 roku (wtorek) na terenie Kampusu Politechnicznego KPU W Krośnie (Suchodół).

Bieg Sokoła organizowany przez krośnieńską Uczelnię oraz Klub Uczelniany AZS KPU KROSNO zawsze cieszył się popularnością w lokalnym środowisku, a przez wiele lat na starcie stawiało się ponad 300 zawodników. Niestety z powodu pandemii w 2020 roku bieg odbył się jedynie w formie online i nie mogliśmy się spotkać twarzą twarz na tej wspaniałej imprezie. Również w 2021 roku, impreza była nieco okrojona i na starcie spotkało się jedynie 122 zawodników. Ale mamy nadzieję, że ten rok będzie dla nas przełomowy i wszyscy zdrowi, pełni sił i chęci spotkamy się na Kapusie Politechnicznym by wspólnie pokonać dystans 5 km! Obecnie na liście startowej mamy zapisanych 50 zawodników. Na zapisy online jest jeszcze 10 dni (do 26 maja 2022 roku).

Plakat X Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o puchar Rektora KPU w Krośnie

Do udziału w X Biegu Sokoła zachęcamy wszystkich, których chcieliby się dobrze bawić, biegnąc, idąc… po prostu pokonując z nami dystans 5 km. W tegorocznej edycji biegu oczywiście nie zabraknie władz KPU, pracowników, studentów, absolwentów oraz przyjaciół uczelni z różnych miast Polski.

Tak Rektor KPU KROSNO dr hab. Zbigniew Barabasz przypominał, że do
biegu zostało już jedynie 20 dni

Zapisu na bieg można dokonać online za pośrednictwem strony ZAPISY BIEG SOKOŁA KPU KROSNO do 26 maja 2022 roku. Opłata za start w biegu dla wszystkich studentów, którzy zapiszą się online w terminie wynosi jedynie 10 zł, dla pozostałych osób 20 zł. Biegacze, którzy zapiszą się po terminie lub bezpośrednio przed biegiem w biurze zawodów, zapłacą za pakiet startowy 40 zł.

Pani Prorektor dr Agnieszka Woźniak przypomina o Biegu Sokoła prosto z pięknej Słowenii

A więcej informacji o biegu na stronie BIEGU SOKOŁA

Podczas uroczystej dekoracji zwycięzców biegu, zostaną wręczone pamiątkowe statuetki w kilku kategoriach oraz rozlosowane nagrody niespodzianki wśród wszystkich uczestników.

Kategorie X Biegu Sokoła:

Kat. A – generalna kobiet i mężczyzn,

Kat. B – do 19 lat kobiet i mężczyzn,

Kat. C – 20 – 39 lat kobiet i mężczyzn,

Kat. D – 40 – 59 lat kobiet i mężczyzn,

Kat. E – 60 i więcej kobiet i mężczyzn,

Klasyfikacje:

– klasyfikacja studentów KPU w Krośnie kobiet i mężczyzn,

– klasyfikacja pracowników KPU w Krośnie kobiet i mężczyzn

Do zobaczenia na starcie lub w tłumie kibiców 🙂