Podsumowanie III edycji Turnieju E-sportowego

W dniach 9-16 maja br. w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie odbyła się trzecia edycja „KROŚNIEŃSKI TURNIEJ E-SPORTOWY O PUCHAR REKTORA KPU W KROŚNIE” w grze League of Legends.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli pracownicy z działu IT KPU, studenci Informatyki i Marketingu internetowego, działających w Kołach Naukowych NEO oraz Medialni, którzy z pomocą władz uczelni stworzyli kolejną edycję turnieju.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dbając o rozgłos medialny turnieju na Facebook’u oraz stronach Patronów medialnych udało się zebrać 47 drużyn. Jest to łącznie ponad 250 uczestników, którzy rywalizowali między sobą od 9 do 14 maja zdalnie, rozgrywając przy tym ponad 90 spotkań.

16 maja przyjechało do nas 8 najlepszych drużyn, które wzięły udział w fazie pucharowej turnieju. Stacjonarnie przyjechało do nas nie tylko 40 uczestników z ośmiu drużyn, ale też kilkudziesięciu kibiców, którzy mogli przez cały dzień przeżywać emocje rywalizacji wraz ze swoimi drużynami w przygotowanej specjalnie dla widzów, strefie kibica. 


Spotkania pucharowe były komentowane na żywo przez studentów naszej Uczelni 


Zwycięzcy III edycji turnieju:

I miejsce: drużyna Bubr
II miejsce: drużyna Inter Mediolan
III miejsce: drużyna Chce te kaskę

Po zakończeniu finałów, nagrody wręczyła dr Agnieszka Woźniak – Prorektor ds. rozwoju.

I miejsce w Turnieju zdobyła drużyna „Bubr”

II miejsce w Turnieju zdobyła drużyna „Inter Mediolan”

III miejsce w Turnieju zdobyła drużyna „Chce te kaske”

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zarówno w e-sporcie, jak i w nauce.


Galeria zdjęć z wydarzenia: