Piknik na zakończenie roku szkolnego w Academii

20 czerwca Aula KPU w Krośnie wypełniła się po brzegi kursantami, ich rodzicami oraz przyjaciółmi językowej Academii, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz uczelni. Okazją do tego wyjątkowego spotkania był piknik na zakończenie roku szkolnego, w trakcie którego nie tylko wspólnie bawiliśmy się i biesiadowaliśmy w przepięknym otoczeniu przyrody, ale również podsumowaliśmy naszą aktywność obfitującą w szereg imprez i wydarzeń edukacyjno-artystyczno-rozrywkowych. Dla zgromadzonych gości uczniowie Academii zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt. „Gruffalo”, a nasze cudowne, przekochane maluszki z grup dziecięcych zaliczyły swój śpiewający sceniczny debiut, zarażając publiczność wesołym i beztroskim nastrojem. Ale nie zabrakło też i wzruszeń.

 Nasze spotkanie było również okazją do pożegnania pierwszych prawdziwych absolwentów Academii, którzy 9 lat temu obdarzyli nas swoim zaufaniem i nieprzerwanie uczyli się z nami do tegorocznej matury, z roku na rok rozwijając swe językowe skrzydła. W dowód uznania za ich lojalność, zaangażowanie, entuzjazm i przyjaźń zostali nagrodzeni okolicznościową statuetką, która (mamy nadzieję) zawsze będzie im przypominać o Academii – wyjątkowym miejscu, wyjątkowych ludziach i wyjątkowych możliwościach, których tu doświadczyli.

To było cudowne popołudnie, pełne wrażeń i atrakcji, gwaru rozmów, śmiechu i pozytywnych emocji, które są fundamentem naszej językowej Academii.