Monika Kubina

„Witam. Ja osobiście bardzo mile wspominam te trzy lata spędzone w Zakładzie Filologii Germańskiej w Jaśle. Cudowna atmosfera, wykwalifikowana i przyjazna kadra wykładowców, wspaniali ludzie, nowe znajomości oraz możliwość rozwoju intelektualnego na bardzo wysokim poziomie.

 

Moim zdaniem plusem jest też bogaty program studiów, zajęcia z bardzo różnych dziedzin. Poza tym niezwykła ,,kameralność”, wykładowcy znają swoich studentów, co zapewnia indywidualne podejście. A nie na każdej uczelni można spotkać się z tak komfortowymi warunkami nauczania. Studiujący w Jaśle mają szansę na liczne wyjazdy poza granice naszego kraju (do Niemiec, Austrii i nie tylko), biorąc udział w licznych stypendiach (np. Socrates Erasmus) oraz pobytach studyjnych (Hamburg, Berlin, Bielefeld itp.). To właśnie dzięki tej uczelni miałam okazję po raz pierwszy w życiu wyjechać do Niemiec a tym samym poznać bliżej język oraz nawiązać tam kontakty i przyjaznie z rodowitymi Niemcami, które utrzymuję do dziś. O tej uczelni mogłabym wyrażać same pochlebne opinie, ale najlepiej samemu się przekonać jak tam jest.

Bardzo polecam, bo wiedza tam zdobyta pozwoliła mi na kontynuację nauki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Już na pierwszym roku studiów MU zaczęłam pracować jako nauczyciel języka niemieckiego w szkole podstawowej i w gimnazjum oraz dodatkowo jako lektor języka niemieckiego w Szkole Języków Obcych.