IX Targi Pracy KPU w Krośnie – podsumowanie

W dniu 8 kwietnia 2022 roku  w Kampusie Techniczno-Sportowym KPU w Krośnie już po raz dziewiąty odbyły się Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier i Praktyk Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.

W tym dniu w murach krośnieńskiej uczelni gościliśmy ponad 40 wystawców, którzy przygotowali wiele ofert pracy, praktyk i staży, warsztaty tematyczne oraz punkty doradcze. Na Targach prezentowały się firmy z branży produkcyjnej, przetwórstwa tworzyw sztucznych, informatycznej, budowlanej, lotniczej, hotelarskiej, administracji publicznej, służb mundurowych, ubezpieczeń społecznych, bankowości i finansów oraz wiele innych.

Targi Pracy są elementem projektu „Kreujemy, Rozwijamy, Ożywiamy, Stymulujemy, Nakreślamy, Odmieniamy – KROSNO”, realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie szkół średnich zarówno z Krosna, jak i z Rymanowa, Jedlicza, Iwonicza oraz Jasła, a także studenci, absolwenci oraz osoby poszukujące zatrudnienia. Targi odwiedziło ponad 1200 uczestników. Targi Pracy to niecodzienna okazja do spotkania z pracodawcami oraz ekspertami i specjalistami rynku pracy. Osoby odwiedzające Targi miały możliwość uzyskania informacji dotyczących otworzenia działalności gospodarczej, pozyskania wsparcia finansowego oraz merytorycznego. Obecni na Targach doradcy zawodowi udzielali informacji o tym, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, służyli wsparciem w przygotowaniu życiorysu i listu motywacyjnego. Doradca EURES przedstawił ofertę bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicę.

W ramach IX Targów Pracy KPU w Krośnie  zorganizowane zostały również warsztaty, tj.: Coaching Kariery / Kocham swoja pracę!, które poprowadziła Pani Joanna Kwolek – Menedżer HT w Firmie FIXIT, a  o Najważniejszych kompetencjach pracowników sektora turystycznego  mówił Pan Krzysztof Podkul – Kierownik Działu Sportu i Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Krośnie.

Udział w targach jest jedną z najbardziej efektywnych form poszukiwania pracy. Targi ułatwiają nawiązanie kontaktów z pracodawcami, pozwalają na uzyskanie informacji odnośnie specyfiki pracy w danej firmie, a także umożliwiają bezpośrednie aplikowanie na dane stanowisko pracy. Jest to także doskonała okazja do pozyskania przez pracodawców przyszłych pracowników wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych.