#ErasmusDays na PANS w Krośnie!

W dniu 09.10.2023 w ramach #ErasmusDays odbyła się wycieczka integracyjno-kulturoznawcza studentów zagranicznych, którzy dołączyli do Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie na semestr zimowy roku akademickiego 2023/2024. Studenci wyruszyli razem ze studentami działającymi w ramach programu ERASMUS Buddy.

Wyjście trwało od 10:45 do 14:30. Grupa rozpoczęła dzień od wspinaczki na Wieżę Farną, gdzie przewodnik (również studentka PANS) z ramienia Muzeum Rzemiosła w Krośnie opowiedziała o historii oraz istotności zabytkowej budowli. Uczestnicy wycieczki zyskali szanse na podziwianie Krosna z wysokości niemal 40 metrów. Mimo niekorzystnej pogody, studenci z przyjemnością pokonywali kolejne stopnie w drodze na szczyt.

Kolejnym i ostatnim punktem wycieczki było Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno. CDS przywitał studentów mnogością eksponatów szklanych z bogatą historią oraz pokazem hutniczym, który oczarował każdego uczestnika. Studenci z fascynacją wsłuchiwali się w historię dziedzictwa krośnieńskiego szkła oraz podziwiali pokazy i prezentowane eksponaty. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazje przygotować szklaną pieczęć nawiązującą do miasta Krosno, którą następnie mogli zachować jako pamiątki przypominające im o czasie spędzonym w naszym mieście.

Całość wydarzenia odbyła się języku angielskim w ramach #ErasmusDaysPoland

Serdecznie dziękujemy Medialni PANS w Krośnie za wykonanie fotografii!