Inauguracja warsztatów dla klas III szkół podstawowych i ponadpodstawowych

W dniu 4 marca odbyła się inauguracja zajęć warsztatowych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. „Krośnieńska Akademia Przyszłości; Karpacka Państwowa Uczelnia i Gmina Miasto Krosno – DZIECIOM” oraz „Nauka – OBECNY!”.

Zajęcia skierowane są do dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz młodzieży z klas III szkoły ponadpodstawowej. Mają na celu popularyzację nauki oraz poznanie nowego wymiaru zajęć. Celem jest dotarcie do zdolnych uczniów, rozbudzanie ich ciekawości poznawczej, inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań. Uczestniczenie młodzieży w tym projekcie umożliwi zapoznanie się ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem, w którym mogą w przyszłości studiować. Projekt będzie realizowany do czerwca 2022 r.

Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 5 w Krośnie w Kampusie Politechnicznym przy ul. Dmochowskiego 12 uczestniczyli w warsztatach:
– „Czysta woda – w laboratorium małego technika” – dr Karol Trojanowicz,
– „Jak kwiaty wyglądają w środku?” – dr Dominik Wróbel

Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie w Kampusie Techniczno-Sportowym przy ul. Wyspiańskiego 20 uczestniczyli w warsztatach:
– „Dlaczego oszczędzamy i pożyczamy pieniądze?” – dr Liliana Mierzwińska,
– „Kształtowanie sprawności w grach i zabawach” – mgr Marzena Szepieniec

W dniu 11 marca odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów klas III szkół ponadpodstawowych pn. „Nauka – OBECNY”.

Uczniowie klas; Technik Analityk, Technik Żywienia oraz Technik Fryzjer z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie w Kampusie Politechnicznym przy ul. Dmochowskiego 12 uczestniczyli w warsztatach:
– „Zastosowanie składników pochodzenia roślinnego w produkcji suplementów diety i kosmetyków” – dr Henryk Różański,
– „Laboratoryjna ocena jakości wybranych surowców zwierzęcych” – dr inż. Magdalena Dykiel.

Uczniowie klasy Technik Ekonomista z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Krośnie oraz uczniowie klasy Technik Informatyk z Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie w Kampusie Techniczno-Sportowym przy ul. Wyspiańskiego 20 uczestniczyli w warsztatach:
– „Podstawy programowania aplikacji mobilnych” – dr Marcin Skuba,
– „Na czym polegają negocjacje w biznesie?” – dr inż. Piotr Cyrek