Finał akcji – Na pomoc Ukrainie!

W dniu 4 marca 2022 roku odbył się finał zbiórki rzeczowej zorganizowanej przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Temida oraz Radę Samorządu Studenckiego dla uchodźców z Ukrainy. Studenci i pracownicy KPU w Krośnie od 28 lutego 2022 roku do 3 marca 2022 roku zbierali dary rzeczowe przeznaczone na pomoc przyjaciołom z Ukrainy. W ciągu zaledwie kilku dni udało się zebrać dziesiątki potrzebnych rzeczy m.in.: żywność dla niemowląt i małych dzieci, zabawki, ubrania, żywność z długim terminem przydatności do spożycia, środki higieniczne, środki czystości, koce, śpiwory, latarki, itp.

Zdjęcie: Studenci – organizatorzy akcji – Na pomoc Ukrainie

W akcję z wielkim zaangażowaniem włączyli się studenci z kierunków: Zarządzanie, Informatyka, Zielarstwo, Filologia angielska, Mechanika i budowa maszyn oraz absolwent Międzynarodowej komunikacji językowej.

Studenci za zebrane pieniądze zakupili śpiwory, maty, koce, latarki, które zostały przekazane na pomoc armii ukraińskiej w mieście Sambor. Kupiono również pojemniki jednorazowe dla Legionu Gerarda-Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza na posiłki wydawane na granicy. Studenci przenosili setki paczek, które dostarczyli na 4 Kampusy KPU w Krośnie członkowie społeczności akademickiej. Sortowali dary, dystrybuowali plakaty i rozwozili paczki po Krośnie.

Zdjęcie: Studenci – organizatorzy akcji – Na pomoc Ukrainie

Zebrane rzeczy zostały przekazane do punktów zbiórek rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy w Krośnie i okolicach. Trafiły one do: Polskiego Czerwonego Krzyża – oddział w Krośnie, Legionu Gerarda-Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej z siedzibą w Korczynie, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie – Bursa (miejsce pobytu uchodźców z Ukrainy), OTOZ Animals Krosno oraz w ramach zbiórek indywidualnych do żołnierzy z armii Sambora i bezpośrednio do uchodźców przebywających w domach studentów KPU w Krośnie.

W akcję zaangażowani byli:
Patrycja Bober  – Zarządzanie
Jessica Orzechowska  – Zarządzanie
Dominik Orzechowski  – Informatyka
Mateusz Burzyński  – Międzynarodowa komunikacja językowa (absolwent)
Rafał Pezda – Informatyka
Maciej Toporkiewicz – Zielarstwo
Wiktoria Dobrowolska – Zarządzanie
Paula Pelczar – Zarządzanie
Gabriela Polak – Zarządzanie
Sylwia Nowak – Zarządzanie
Gabriela Płodzień – Zarządzanie
Patrycja Żołobowicz – Zarządzanie
Kinga Wojdyła  – Zarządzanie
Michał Małek  – Zarządzanie
Sylwia Nowak  – Zarządzanie
Amelia Wojciechowska – Filologia angielska
Aleksandra Muszyńska – Filologia angielska
Mateusz Zabierowski – Mechanika i budowa maszyn

Serdecznie dziękuję wszystkim studentom i pracownikom KPU w Krośnie, którzy włączyli się w zbiórkę – Na pomoc Ukrainie! Dziękuję Pani Esterze Kozielskiej – przewodniczącej Rady Samorządu Studenckiego za owocną współpracę oraz Panu Michałowi Hebździe za pomoc w rozwożeniu i pakowaniu rzeczy.

Opiekun ISKN Temida: dr Anna Słowik