10 Bieg Sokoła za nami

To był już 10 Bieg Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o Puchar Rektora Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Niezwykle cieszy, że wśród startujących wczoraj osób było wielu, którzy na starcie naszego biegu byli obecni zawsze, od pierwszej edycji, lub też tacy, którzy stawali tam wielokrotnie. Ale dziękujemy również zawodnikom, którzy pojawili się pierwszy raz i mamy nadzieję, że będziecie z nami także w kolejnych latach.

Wczoraj, o godz. 17.00 ponad 200 osób wyruszyło z Kampusu Politechnicznego by pokonać pięciokilometrową trasę, wiodącą początkowo po asfalcie, a później również po trawie, drodze szutrowej, przez strumyczek, a także czasem przez mniej lub bardziej udeptane ścieżki. Było momentami delikatnie z górki, po czym mocno pod górę… jednym słowem trasa jak zawsze urozmaicona i ciekawa. Na trasie naszego biegu kibicowali niezwykle sympatyczni mieszkańcy okolicznych domów, a mniej więcej w połowie pętli grupka dzieciaczków wspomagała utrudzonych biegaczy przepyszną, domową lemoniadą oraz wisienkami.

W naszym biegu wzięło udział ponad 80 studentów KPU w Krośnie, z różnych kierunków i roczników. Wystartowało 20 pracowników, w tym władze uczelni, prowadzący zajęcia oraz przedstawiciele administracji. Było mnóstwo absolwentów oraz przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć. Zwracamy szczególnie uwagę na ludzi, bo Oni są w tym wszystkim najważniejsi. Bez Was nie byłoby społeczności akademickiej i tak dobrej atmosfery na samym biegu i wokół uczelni. Dziękujemy, że jesteście 🙂

Ale wiadomo, bieg to również (a może przede wszystkim) zawody sportowe. Była bardzo dobra organizacja, za którą odpowiedzialni byli pracownicy z Zakładu Wychowania Fizycznego, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Studenci Wychowania fizycznego oraz profesjonalny pomiar czasu wykonany przez niezawodną firmę JKR Ostrowski. Zatem byli też zwycięzcy i dekoracja najszybszych biegaczy.

Pierwszy na mecie (zaledwie po czasie 16:56.77) zjawił się Wojciech Pelczar, pracownik Zakładu WF KPU w Krośnie, a tuż za nim Jaumień Łukasz, absolwent kierunku Wychowanie fizyczne (17:11.05) oraz Machowski Karol, absolwent kierunku Informatyka (17:39.25). Natomiast pierwszą z kobiet na mecie była Rępalska Agata (22:47.57), tuż za nią Prokopciów Anita (23:39.53) oraz Święch Ania (24:20.40).

Pełne wyniki wraz z podziałem na kategorie

Po biegu odbyło się losowanie nagród, w którym wzięli udział wszyscy, którzy ukończyli bieg. Nagrodzeni otrzymali upominki ufundowane przez Jasiową Piwniczkę, Cellfast oraz KPU w Krośnie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, organizację oraz nagrody. Do zobaczenia za rok 🙂

FOTORELACJA na Facebookowym profilu KPU w Krośnie