Jasielski Uniwersytet Dziecięcy

Studenci Zakładu Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie w dniach 11 i 18 maja 2019 roku przygotowali i przeprowadzili zajęcia dla dzieci w wieku 5 – 10 lat podzielonych na sześć grup wiekowych. Zajęcia te odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Urzędu Miasta Jasła pt. „Jasielski Uniwersytet Dziecięcy” realizowanego od 2017 roku.

Studenci przygotowali zajęcia pt. „Akademia zdrowia Juniora”, w ramach których wprowadzili dzieci w zagadnienia związane ze zdrowym trybem życia. Pokazali, jakie są zasady komponowania i bilansowania zdrowej diety oraz jakie składniki są szczególnie ważne z perspektywy dorastających dzieci. Omówili także zagadnienia związane z zachowaniem higieny osobistej oraz jak ważna jest aktywność fizyczna w życiu a w szczególności w okresie dorastania.

Poziom zajęć został dostosowany do „młodych odbiorców”. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, co pozwoliło w łatwiejszy sposób zapoznać się dzieciom m. in. z tematyką „dobrych” i „złych” produktów żywieniowych.

Bardzo dziękujemy Pani Dorocie Woźnicy — Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle za zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszych zajęć dla najmłodszych odbiorców.

(MD, AK)