Noc Biologów z Zakładem Zielarstwa

Już po raz kolejny Zakład Zielarstwa wraz z pracownikami i  studentami włączył się w wydarzenie „Nocy Biologów” organizowane w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie w dniu 14 stycznia 2022 r.  Tytuł przewodni tegorocznej edycji to Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem”.

Prof. Iwona Wawer – kierownik Zakładu Zielarstwa przedstawiła wykład pt. Co powinniśmy wiedzieć o przyprawach?”, w którym omówiła rolę i działanie prozdrowotne przypraw.

Wykład prof. Iwony Wawer

Ciekawy wykład pt. „Wymieranie gatunków w kontekście zmian klimatycznych” przedstawił dr Dominik Wróbel.

Oprócz wykładów, uczestnicy wydarzenia mieli możliwość udziału w warsztatach.  „Bezalkoholowe nalewki dla zdrowia i urody” to warsztaty przygotowane przez dr Henryka Różańskiego. Udział w warsztatach był możliwością zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi surowców wykorzystywanych w produkcji nalewek. Ponadto uczestnicy warsztatów mieli możliwość degustacji nalewek z owoców i ziół.

Dr inż. Bernadetta Bienia poprowadziła warsztaty pt. „Przyprawy z bliska i z daleka”, które pozwoliły uczestnikom na zapoznanie się z różnymi roślinami przyprawowymi i możliwościami ich wykorzystania w kuchni.

Studenckie Koło Naukowe „Planta Medica” przygotowało stoisko z herbatami ziołowymi z pól, łąk i lasów.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji „Nocy Biologów” i zapraszamy za rok.