Zostaliśmy certyfikowanym ośrodkiem szkoleniowym w zakresie programowania maszyn CNC

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie dołączyła do grona certyfikowanych ośrodków szkoleniowych w zakresie programowania maszyn CNC. Dzięki staraniom władz Uczelni podpisano umowę partnerską z Siemens Polska. Nasza placówka otrzymała prawa do prowadzania certyfikowanych szkoleń z zakresu: programowanie SINUMERIK DIN/ISO, obsługa i programowanie ShopMill oraz ShopTurn.

Obecnie szkolenia obejmują studentów kierunku Mechanik i Budowa Maszyn studiujący na specjalizacji Obrabiarki Sterowane Numerycznie. Podczas zajęć poznają oni tajniki wiedzy związanej z obróbką ubytkową, doborem parametrów oraz programowaniem maszyn sterowanych numerycznie. Przygotowują się tym samym do certyfikacji przez naszych SIEMENS CNC – Trainer. Planowane jest jednak rozszerzenie oferty szkoleniowej w tym zakresie na pozostałych studentów naszej Uczelni oraz inne osoby chcące pogłębiać stoją wiedzę w zakresie programowania i obsługi maszyn CNC.

Uczelnia jest w posiadaniu 18 licencji oprogramowania SinuTrain pozwalającego na zdalne programowanie maszyn opartych na sterowaniu Sinumerik. Symulatory to jednak nie wszystko co oferuje kampus politechniczny Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie w zakresie programowania maszyn CNC. W budynku znajdującym się przy ulicy Żwirki i Wigury 9a, na hali obrabiarek sterowanych numerycznie znajdują się między innymi maszyny firmy DMG Mori na których możemy przetestować napisane programy oraz fizycznie wykonać różne detale.  W naszym parku maszynowym posiadamy frezarkę 5 osiową CMX 50U oraz tokarkę z narzędziami napędzanymi i dodatkową y-ową osią sterowania CLX 350 v4.

Hala obrabiarek sterowanych numerycznie