Wyzwania Nocy biologów

Noc Biologów to ogólnopolskie cykliczne wydarzenie, które jest organizowane przez Uczelnie w całej Polsce od 2012 roku. Celem akcji jest promowanie nauk zajmujących się aspektami przyrodniczymi, zdrowia oraz biogospodarki. Członkowie Koła, którzy po raz drugi mieli okazję brać udziału w ww. przedsięwzięciu, dla uczestników przygotowali trzy wyzwania.

Pierwszym był tor przeszkód w alkogoglach imitujących postrzeganie rzeczywistości po spożyciu alkoholu. Zadanie z początku wydające się bardzo łatwo, gdyż należało przejść zaledwie 5 metrów miedzy pachołkami nie przesuwając żadnego z nich a następnie wrzucić trzy piłeczki do oddalonego o 1 metr kosza, w rzeczywistości okazało się znacznie trudniejsze. Nielicznym udało się ukończyć wzorowo tor przeszkód za pierwszym razem, a wiele osób musiało swoją próbę wykonywać kilkakrotnie.

Drugim zadaniem było poprawne wykonanie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, uczestnicy zadania wykazywali się w tej próbie dużą znajomością tematyki, ale aby w sposób w sposób poprawny wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi potrzebowali wsparcia studentów Zakładu Pielęgniarstwa.

Trzecie zadanie polegało na samodzielnym wykonywaniu na fantomie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez minutę. Krótki pozornie czas wykonywania czynności uzmysłowił osobom zmagającym się z tym zadaniem, iż gdyby przyszło wykonywać tę czynność przez dłuższy czas mogli by oni bardzo szybko opaść z sił i ratowanie ludzkiego życia wymaga włożenia sporej ilości siły.

Każdy, kto ukończył w pełni zadania przygotowane przez Koło otrzymał niespodziankę w postaci gadżetów Koła (długopisu w kształcie strzykawki, smyczy oraz odblasku).