VI Targi Pracy w PWSZ w Krośnie

Tegoroczne VI Targi Pracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie odbyły się w dniu 22 marca 2019 roku na terenie Kampusa Techniczno-Sportowego przy ulicy Wyspiańskiego. Ta rokroczna impreza wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń naszej Uczelni.

Targi Pracy kierowane są do absolwentów, studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób poszukujących pracy. Na miejscu odwiedzający mieli okazją do zapoznania się z aktualnymi trendami na rynku pracy, by móc łatwiej pokierować swoją karierą zawodową poprzez wybór odpowiedniej szkoły, uczelni, zawodu czy pracy. Goście mieli dostęp do ofert pracy, praktyk, staży przygotowanej przez rekordową liczbę wystawców – bo aż 46. Były między innymi takie firmy i instytucje jak: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowa Inspekcja Pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jaśle i wiele innych.

Zakład Pielęgniarstwa swoją obecność na VI Targach Pracy zaznaczył w poprzez udział przedstawicieli SKN działających przy Zakładzie. Koło Naukowe Biologiczno–Medyczne i Koło Naukowe Wolontariatu Studenckiego, przygotowały wspólne stoisko, na którym zwiedzający mogli zapoznać się z działalnością statutową obydwu Kół oraz poznać specyfikę i perspektywy pracy w zawodzie pielęgniarki. Ponadto dla zainteresowanych studenci dokonywali przy pomocy wagi analitycznej pomiarów masy ciała, dzięki którym można dowiedzieć się bliższych informacji na temat składu procentowego ciała, tj. poziomu tłuszczu, mięśni i wody. Odwiedzający stoisko mogli także „zmierzyć się” z testem wiedzy nawiązującym tematycznie do działalności obydwu Studenckich Kół Naukowych. Za dobre odpowiedzi były oczywiście nagrody w formie pamiątkowych upominków z logotypami Uczelni i Studenckich Kół Naukowych działających przy Zakładzie Pielęgniarstwa.

VI Targi Pracy przeszły do historii, ale sądzimy, że to dobra i warta kontynuowania inicjatywa, o czym może świadczyć dobitnie to, że odwiedziło je w tym roku około tysiąca osób.

Ze strony Zakładu Pielęgniarstwa dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko i zapraszamy już dzisiaj na kolejną edycję za rok.

(MD, AK, AD)