Towaroznawstwo na VI edycja Festiwalu Nauki w Jaśle

 W dniach 18-19 października 2019 roku w Jaśle odbywał się VI Festiwal Nauki zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło. Odwiedzający w tym czasie JDK mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach.

W tym roku do udziału w Festiwalu organizatorzy zaprosili m.in.: Estradę Tyską, ExploraPark – Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu, 3D Universal z Jasła, Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie i wiele innych.

Festiwalowe warsztaty, pokazy, prelekcje adresowane były głównie do dzieci i młodzieży, która to bardzo licznie odwiedziła Jasielski Dom Kultury.

Oczywiście na stoiskach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie pojawili się także przedstawiciele Zakładu Towaroznawstwa oraz Studenckich Kół Naukowych. Przygotowali oni dla odwiedzających wiele ciekawych „atrakcji”.

Zainteresowane osoby mogły między innymi sprawdzić swoje zmysły za pomocą wzroku, dotyku i węchu.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili nasze stoisko w Jasielskim Domu Kultury i już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie na przyszłej edycji Festiwalu Nauki.