Spotkanie organizacyjne SKN „Florencja”

W dniu  8 listopada br. odbyło się spotkanie Studenckich Kół Naukowych, na którym zostały zaprezentowane wszystkie SKN funkcjonujące na naszej uczelni. W tym dniu również miało szansę zadebiutować pod nową nazwą „Florencja” nasze dawne koło Biologiczno-Medyczne.

W dniu 15 listopada br.  odbyło się spotkanie SKN, na którym Członkowie Koła przyjęli Nową nazwę i regulamin. Prezesem SKN została studentka III roku kierunku Pielęgniarstwo Gabriela Gerlach, Zastępcą Mateusz Cepielik, Sekretarzem Jakub Kluska, Skarbnikiem Joanna Chowaniec.

Nazwa koła wywodzi się od imienia Florencji Nightingale – prekursorki współczesnego pielęgniarstwa. Jej kreatywność, upór i zaangażowanie jest inspiracją dla naszego koła do tworzenia nowych, lepszych projektów, które wniosą coś istotnego do świata medycyny i poprawią aktualny stan opieki zdrowotnej. Aktualnie SKN „Florencja” pracuje nad zakończeniem badań na temat jakości zdrowia osób starszych w powiecie krośnieńskim oraz nad projektem na „Noc Biologów”- ogólnopolską akcję promującą wiedzę biologiczną. Działalność koła to przede wszystkim prowadzenie badań naukowych, ale nie tylko. W tym roku nasze koło dołącza się do akcji „Szlachetna Paczka”, aby pomóc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Jeśli chcesz być częścią projektów, które mogą stać się rewolucją dla ówczesnej opieki zdrowotnej oraz nieść dobro przyłącz się do naszego zespołu! SKN Florencja to miejsce, w którym otrzymasz wsparcie wchodząc w świat nauki oraz możliwość rozwoju. Każdy pomysł może stać się przełomem, który zamieni świat – razem z Tobą  jesteśmy w stanie to zrobić.