Mikołajki 2020

Kiedy święta Bożego Narodzenia już mocno wisiały w powietrzu, grupa wolontariuszy Studenckiego Koła Naukowego Wolontariatu Studenckiego Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie w składzie: Wioletta Rymut, Wojtek Heret, Katarzyna Wnęk wraz z panią opiekun mgr Agnieszką Kijowską, odwiedziła dzieci oddziału przedszkolnego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku.

Parę dni wcześniej natomiast w przedświątecznym biegu, który ogarnął także nas, z niezawodną przewodniczącą Koła Izą Bednarz i Bożeną Chmielowską, przygotowaliśmy paczki mikołajkowe dla dzieci, które dodatkowo przyozdobiliśmy specjalnie zrobionymi na tą okazję misiami, które wykonała pani Beata Miś.

Wolontariusze zostali przyjęci z wielką radością przez dzieci i personel Ośrodka.

W takich chwilach, każdy z naszych wolontariuszy widzi ile radości daje pomaganie innym i dlaczego to robimy. Radość osób, którym pomagamy daje nam energie na pomaganie dalej i dzielenia się dobrem z innymi.

Mikołajkowe spotkanie przebiegło w wspaniałej atmosferze, za którą serdecznie dziękujemy pani Dyrektor i pracownikom Ośrodku Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku. Oczywiście obiecujemy, ze wrócimy za rok z wielką chęcią i radością będąc ponownie „pomocnikami” świętego Mikołaja.

(KW, AK)