III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, w tym roku dołączyła do X edycji Biegu Tropem Wilczym organizując wraz z Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego KPU Krosno, III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Bieg upamiętnia Żołnierzy Niezłomnych walczących w największym powstaniu antykomunistycznym w powojennej Polsce. Jest okazją do wspomnień i wspólnego oddania szacunku Bohaterom. To właśnie w 1963 r. został zamordowany Józef Franczak ps. „Lalek” – ostatni Niezłomny.Bieg odbył się 6 marca 2022 r. na symbolicznym dystansie 1963 m, a start i meta znajdowała się na krośnieńskim Rynku. O godzinie 10:30 wystartowało ponad 150 osób. Na metę jako pierwszy wbiegł Wojciech Pelczar – pracownik KPU, następnie Szymon Kaliszuk – student KPU, a za nim Jakub Lechowicz- student KPU.

Na mecie, każdy uczestnik biegu otrzymał medal, który połączyć można z medalem z wcześniejszej edycji.

Bieg nie był formą rywalizacji, trasę można było pokonać stosując dowolną formę ruchu, a wziąć w nim udział mogli wszyscy chętni niezależnie od wieku.

Dziękujemy studentom I i II roku kierunku Wychowanie Fizyczne oraz pracownikom Uczelni za pomoc w organizacji. Zabezpieczenie medyczne wspomogli studenci III roku Pielęgniarstwa.