Hackathon


HACKATHON 2022

W dniu 9 czerwca 2022 r. w godzinach od 9:00 do 18:00 W kampusie przy ul. Wyspiańskiego odbył się Hackathon. Był to zorganizowany przez Zakład Informatyki w ramach projektu „K+R+O+S+N+O” konkurs projektowy dla uczniów krośnieńskich szkół ponadpodstawowych.

Szukając nowatorskich rozwiązań dla przestrzeni miejskiej o nagrody walczyli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie oraz Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie.

Nagrodami w ramach Hackathonu były karty podarunkowe.


Rekrutacja do I edycji HACKATHONU

W dniu 9 czerwca 2022 r. w godzinach od 9:00 do 18:00 w budynku Uczelni przy ul. Wyspiańskiego 20 odbędzie się Konkurs Hackathon dla uczniów krośnieńskich szkół ponadpodstawowych.

Hackathon będzie miał charakter interdyscyplinarny i jest skierowany do osób zainteresowanych różnymi dziedzinami, w tym technologią, rozwiązywaniem problemów otoczenia, nowoczesnymi środkami przekazu, i in..

W Hackathonie może wziąć udział 10 pięcioosobowych zespołów z krośnieńskich szkół ponadpodstawowych.

Tematyka Konkursu zostanie ustalona na podstawie badania opinii mieszkańców, studentów oraz młodzieży i uwzględnia rozwiązywanie problemów Krosna, np. przestrzennych, środowiskowych, społecznych, itp. – ogłoszenie tematyki nastąpi w dniu Konkursu. W związku z tym zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej ustalenia tematyki Hackathonu – LINK DO ANKIETY

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc przewidziane zostały atrakcyjne nagrody w formie bonów dla członków zwycięskich drużyn:

I miejsce – po 500, zł dla każdego członka zespołu,
II miejsce – po 400 zł dla każdego członka zespołu,
III miejsce – po 300 zł dla każdego członka zespołu.

W ramach Hackathonu dla Uczestników przewidziany jest również poczęstunek.

Zgłoszenia drużyn do udziału w Hackathonie przyjmujemy do 3 czerwca 2022 r. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy – LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Szczegóły i wykaz niezbędnych dokumentów, które należy dostarczyć w dniu Hackathonu znajdują się w Regulaminie załączonym poniżej.

Zapraszamy do udziału! Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Hackathon jest organizowany w ramach przedsięwzięcia „Zdobywaj doświadczenie i umiejętności z KPU w Krośnie” w ramach projektu „Kreujemy+ Rozwijamy+ Ożywiamy+ Stymulujemy+ Nakreślamy+ Odmieniamy = KROSNO”, realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”