Seminarium branżowe

Partner merytoryczny:

Seminarium branżowe pn. Gospodarka obiegu zamkniętego – wybór czy wymóg?

Termin: 8 marca 2024 r.
Miejsce: PANS w Krośnie, ul. Wyspiańskiego 20, aula 108B


PROGRAM

 9.30 – 10.00  Otwarcie XI Targów Pracy PANS w Krośnie /hala sportowa/

10.00 – 10.10  Otwarcie Seminarium branżowego /aula 108B/

10.10 – 10.40   
Zintegrowany system odpadowo-energetyczny w regionie południowym województwa podkarpackiego
Janusz Fic – Prezes MPGK – Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego

10.40 – 11.00   
FIXIT SA – Jak wykorzystać Gospodarkę Obiegu Zamkniętego, aby tworzyć wartość dla biznesu
Paweł Mikołajczyk – Sustainable Experience Strategist , FIXIT S.A.

11.00- 11.15 Przerwa kawowa

11.15 – 11.35   
Ekoprojektowanie – Nowy Styl na drodze do wdrożenia GOZ
Adrianna Kobylak – Specjalista ds. Systemów Zarządzania, Nowy Styl
Jacek Moskal – Kierownik Działu Rozwoju Procesów i Technologii w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego

11.35 – 11.55   
Tworzywa kompostowalne w GOZ
dr Tomasz Węsierski – Dyrektor Centrum Wdrożeniowego Grupy Azoty S.A.

11.55 – 12.15
Gospodarka w obiegu zamkniętym a branża sanitarna
dr inż. Paweł Nycz – Pracownik naukowy Uniwersytetu w Loughborough, Departamentu Systemów i Technologii Energii Odnawialnej (CREST). Absolwent kierunku Inżynieria środowiska PANS w Krośnie.

12.15 Lunch


Rejestracja na seminarium branżowe

Partnerzy seminarium:


Sylwetki Prelegentów:

Janusz Fic – Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej -Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – Zarządzanie i Marketing (1994) oraz Executive Master of Business Administration Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (2015). Pełni funkcję Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (od 2004). Posiada wieloletnie doświadczenie w branży komunalnej, z którą związany jest od 1999 r. W 2009 r. uzyskał certyfikat Ministerstwa Środowiska na pełnienie funkcji Pełnomocnika ds. Realizacji Projektu (Measure Autorising Officer – MAO). Posiada certyfikat Ministra Skarbu Państwa na pełnienie funkcji członka w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Aktualnie pełni funkcje: – Przewodniczącego Rady Uczelni Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie; – Przewodniczącego Rady Nadzorczej CDS Sp. z o.o. w Krośnie; – Członka Rady Nadzorczej Remondis KROeko Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie. Prelegent na licznych konferencjach poświęconych branży komunalnej, specjalizujący się w tematyce gospodarki o obiegu zamkniętym oraz transformacji ciepłowniczej. Uhonorowany tytułem Dyrektora Roku 2021 Zakładu Oczyszczania Miasta.

Dr inż. Paweł Nycz to profesjonalista o wszechstronnym doświadczeniu, łączący wiedzę techniczną z umiejętnościami interpersonalnymi sprzyjającymi współpracy między sektorem akademickim a biznesem. Posiada stopień doktora w dziedzinie Inżynierii Mechanicznej i Termicznej uzyskany na Uniwersytecie Loughborough, oraz certyfikacje Inżyniera Uprawnionego wydane przez Engineering Council oraz Institution of Mechanical Engineers. Jest również członkiem Chartered Institution of Building Services Engineers. Przez wiele lat kariery pracował w różnych rolach, w tym jako kierownik projektów technicznych i handlowych. Dzięki umiejętnościom zarządzania projektami HVAC o znaczącej wartości, zdobył doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych projektów. Aktualnie skupia się na rozwijaniu systemów magazynowania, transportu i odzysku energii cieplnej, zarówno dla zastosowań przemysłowych, jak i kosmicznych. Jego praca obejmuje także opracowywanie innowacyjnych systemów przechowywania energii cieplnej w materiałach zmiennej fazy oraz w reakcjach termochemicznych. Więcej informacji można znaleźć na moim profilu LinkedIn: www.linkedin.com/in/pawel-nycz

Adrianna Kobylak – Specjalista ds. Systemów Zarządzania. W Nowym Stylu od 10 lat. Odpowiada za wdrożenia i utrzymanie funkcjonowania systemów zarządzania organizacją opartych na wymaganiach norm ISO 9001, 14001, 14006, 45001 oraz FSC w Nowym Stylu i zależnych spółkach zagranicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie współpracy z jednostkami certyfikującymi oraz jako audytor wewnętrzny.

Jacek Moskal – Kierownik Działu Rozwoju Procesów i Technologii w ramach Centrum Badawczo – Rozwojowego. W Nowy Styl od ponad 20 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z organizacją i zarządzaniem produkcją. Od kilku lat odpowiada za różnorodne projekty optymalizacji i rozwoju procesów, często realizowane w skali makro na poziomie różnych jednostek organizacyjnych firmy.

Paweł MikołajczykStrateg, projektant i badacz. W FIXIT SA odpowiedzialny jest za realizację strategii Circular Economy i Customer Experience. W swojej pracy korzysta z myślenia systemowego, aby wprowadzać bardziej wartościowe produkty i usługi oparte na zrównoważonym rozwoju oraz innowacjach. Studiował projektowanie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz na Uniwersytecie Shih Chien w Tajpej. Współtworzy think tank CircularDesign.pl. Współpracuje ze studiem strategiczno-projektowym Change Pilots. Jest koordynatorem programowym konferencji DtB Sustainability Summit i współautorem raportu “Zrównoważone projektowanie w biznesie – przegląd inicjatyw i trendów” dla PARP. Dobrze odnajduje się w projektach opartych na kokreacji oraz w pracy na styku biznesu z dizajnem.

dr Tomasz Węsierski – Dyrektor Centrum Wdrożeniowego Grupy Azoty S.A. odpowiedzialny za weryfikację i wdrożenie wyników prac badawczych na rynku. Doktor biochemii, menadżer z bogatym doświadczeniem badawczym i biznesowym w branży laboratoryjnej. Obszar ekspercki obejmuje między innymi zarządzanie organizacją, rozwój biznesu, komercjalizację nowych rozwiązań, jak również gamę zagadnień dotyczących szeroko pojętej branży laboratoryjnej.
Prywatnie interesuje się badaniami kosmosu, naukami przyrodniczymi, fotografuje.