Złoci i brązowi medaliści KPU w Krośnie uhonorowani

Złote mistrzynie, brązowi mistrzowie w piłce siatkowej 2022 i złoty medalista w trójboju siłowym zostali uhonorowani przez władze KPU w Krośnie.

Puchary zdobyte na Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej

W trakcie uroczystego posiedzenia Senatu w dniu 24 maja 2022 roku siatkarki, które zajęły I miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce siatkowej, siatkarze, którzy zajęli III miejsce na tych zawodach oraz Mateusz Winnicki – Akademicki Mistrz Polski w trójboju siłowym w kategorii do 93 kg – odebrali z rąk Rektora listy gratulacyjne i nagrody. Uroczystość uświetnili prezydent Miasta Krosna i przewodniczący Konwentu Piotr Przytocki, prezes Holdingu Komunalnego i przewodniczący Rady Uczelni Janusz Fic i prezes KKS Karpaty Glass KPU Marcin Janusz.

Uroczyste posiedzenie Senatu
Złote medalistki Akademickich Mistrzostw Polski
Brązowi medaliści Akademickich Mistrzostw Polski

Przypomnijmy, że w dniach 6-8 maja br. w Poznaniu rozgrywane były równolegle Akademickie Mistrzostwa Polski 2022 w Piłce Siatkowej Kobiet oraz Mężczyzn. Siatkarki KPU w Krośnie wywalczyły złoty medal, siatkarze zdobyli zaś medal brązowy.  Jest to piąty złoty medal (zdobyty po 7 latach przerwy) naszych siatkarek w Akademickich Mistrzostwach Polski! Siatkarze okazali się niewiele gorsi od swoich koleżanek i wywalczyli na tych zawodach medal brązowy. Sukces w AMP-ach jest doskonałym podsumowaniem sezonu 2021/2022.

Warto podkreślić, że w skład obu drużyn wchodzą studentki i studenci nie tylko kierunku wychowanie fizyczne ale również: Produkcji i bezpieczeństwa żywności, Marketingu internetowego, Zarządzania, Pedagogiki, Turystyki i rekreacji, Inżynierii produkcji oraz  Filologii angielskiej. Siatkarki na co dzień trenują pod okiem mgr Dominika Stanisławczyka i rywalizują w I lidze żeńskiej, natomiast trenerem ligowym naszych siatkarzy jest Jakub Heimroth, a trenerem uczelnianym dr Krzysztof Frączek.

 

Ogromny sukces na Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym osiągnął również Mateusz Winnicki, student III roku Wychowania fizycznego, który został Akademickim Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym w kategorii do 93 kg.

Mateusz Winnicki, Akademicki Mistrz Polski w Trójboju Siłowym