Karpackie Klimaty z kierunkiem Zielarstwo 21-22 sierpnia 2021r.

Dwa słoneczne dni na krośnieńskim rynku i atmosfera festiwalu. Stęsknieni za bezpośrednimi kontaktami ludzie mogli spotkać znajomych, porozmawiać z wystawcami, posłuchać kapeli. To okazja by kupić smaczny chleb, tradycyjne wędliny, kozie sery, wyroby z drewna i lnu, naturalne kosmetyki, a także piękne krośnieńskie szkło. W tym roku nie przyjechali Węgrzy z winami. Zamiast nich mogliśmy spróbować świetnych win z Podkarpacia, gdzie rozwijają się uprawy winorośli.

Karpacka Państwowa Uczelnia miała stoiska na Rynku obok Rektoratu oraz na dziedzińcu przy ul. Kazimierza Wielkiego. Atrakcją przygotowaną przez Zakład Zielarstwa był spacer doliną Wisłoka, wykład pt.  „Napary ziołowe dla zdrowia i urody” oraz „Rośliny błotne i bagienne oraz drzewa i krzewy lecznicze doliny Wisłoka w Krośnie”.

Odwiedzając stoisko kierunku Zielarstwo można było spróbować ziołowych i owocowych nalewek  oraz bezglutenowego chleba z ziołowym pesto. Studenci kierunku Zielarstwo opowiadali o roślinach leczniczych i jadalnych i zachęcali do studiowania.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i uczestniczyli w wykładach.

Młodych i nieco starszych (26+) zapraszamy na studia w Krośnie!