Zapraszamy na pokaz I odcinka serialu „Mistrz i Małgorzata”

Dyskusyjny Klub Filmowy PWSZ w Krośnie zaprasza na pokaz I odcinka serialu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Vladimira Bortko, na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa.

Przed projekcją odbędzie się spotkanie z tłumaczami, prof. dr hab. Grzegorzem Przebindą, dr Leokadią Styrcz-Przebindą i mgr Igorem Przebindą.
Projekcja odbędzie się 16 grudnia (poniedziałek) 2019 roku o godz. 12.00 w auli przy ul. Kazimierza Wielkiego 4.

Na całość wydania „Mistrza i Małgorzaty” składa się 10 części dzieła, które jest wierną ekranizacją książki Michaiła Bułhakowa. To jedna z największych i najdonioślejszych produkcji rosyjskich. Reżyserem filmu jest Vladimir Bortko, który również za swoje wcześniejsze ekranizacje „Idioty” F. Dostojewskiego oraz „Psiego serca” M. Bułhakowa zebrał bardzo pozytywne recenzje, zarówno ze strony krytyków, jak i widzów.

Akcja rozgrywa się w Moskwie za czasów Stalina. Losy Mistrza, utalentowanego autora manuskryptów o biblijnym Poncjuszu Piłacie, oraz jego muzy – Małgorzaty, ukazane są równolegle z biblijną historia Jeszuy i Piłata w Jerozolimie. Dodatkowo rzeczywistość ulega zniekształceniu ze sprawą Szatana Wolanda i jego pełnomocników, którzy manipulują zdarzeniami wykorzystując ludzkie słabości i grzechy.