Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych i maturzystów

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie nieprzerwanie od 2012 roku prowadzi zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ofercie zajęć na rok akademicki 2020/2021 w ramach Akademii Młodych przygotowaliśmy szereg ciekawych zajęć praktycznych z różnych obszarów nauki. Pierwsze warsztaty praktyczne pn. Tajemnice świata pszczół, które poprowadziła dr inż. Marta Pisarek, odbyły się 10 października 2020 roku w Kampusie Technicznym KPU, przy ul Dmochowskiego 12.

Młodzi studenci odwiedzili świat przyrody, dowiadując się wielu ciekawych informacji o życiu pszczół, nie zabrakło degustacji miodu i wspólnych pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie zajęć młodsza grupa otrzymała stroje pszczelarza a starsza słoiczki miodu.

Tego dnia odbyły się również pierwsze zajęcia plastyczne, które od 2012 roku prowadzi Pani mgr Halina Zaforemska. Młodzi artyści na zajęciach poznają różne techniki wykonywania prac plastycznych. Patrzę na odlatujące ptaki, to tematyka pierwszych w tym roku zajęć, z którą zmierzyli się nasi artyści, uczestnicy warsztatów plastycznych Akademii Młodych KPU w Krośnie. Patrząc na zdjęcia z zajęć, jak zawsze świetnie sobie poradzili. Kolejne warsztaty dla studentów Akademii Młodych KPU w Krośnie odbędą się już 28 listopada br.

Nasza uczelnia współpracuje również ze szkołami ponadpodstawowymi, oferując dodatkowe zajęcia dla maturzystów pn. „Przygotuj się do matury z KPU w Krośnie”. Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy. Dr Agnieszka Woźniak prowadzi kurs z matematyki, natomiast język polski wykłada dr Wojciech Gruchała. Tegoroczna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów, gdyż zgromadziła 70 maturzystów, którzy za pośrednictwem platformy zoom spotykają się on-line z wykładowcami krośnieńskiej uczelni.

W tym jakże trudnym czasie staramy się w miarę możliwości spotykać na uczelni, jeżeli nie jest to możliwe, wówczas widzimy się na zajęciach on-line.