Za nami IX Rajd Integracyjny studentów I roku KPU w Krośnie

13 października 2021 roku studenci uczestniczyli w IX Rajdzie Integracyjnym studentów I roku Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. W imprezie, zorganizowanej jak co roku przez Zakład Turystyki i Rekreacji, uczestniczyło około 250 studentów pierwszego rocznika, reprezentujących kilkanaście kierunków studiów, w tym także około 10 studentów zagranicznych z grupy Erasmusa. Na czterech trasach:
            – Szlakiem świątyń chrześcijańskich,
            – Szlakiem literackim Aleksandra Fredy i Balinta Balassiego,
            – Szlakiem ziół i roślin,
            – Szlakiem Krajoznawczym,
w jesiennej scenerii, mimo przelotnych opadów deszczu, uczestnicy mieli wyjątkową okazję zapoznania się z kulturą materialną oraz bioróżnorodnością najbliższych okolic Krosna i Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego. Obsługę przewodnicką Rajdu zapewnili nauczyciele akademiccy z Zakładu Turystyki i Rekreacji, Zakładu Komunikacji Międzykulturowej oraz Zakładu Zielarstwa. Rajd – podobnie jak w latach poprzednich – zakończył się, ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasy i tańcami integracyjnymi na dziedzińcu zamku Kamieniec w Odrzykoniu.

W godzinach popołudniowych wszyscy, wrócili do Krosna. Rajd – jak co roku – był znakomitą okazją do integracji studentów, którzy rozpoczynają dopiero studia na krośnieńskiej Uczelni.

Ze względu na ekstremalne warunki terenowe w paśmie Królewskiej Góry, spowodowane skandaliczną wycinką lasu i niemal zupełnym zniszczeniem szlaku na odcinku kilku kilometrów, studentów na trasie nr I (mimo czterogodzinnych zmagań) nie udało się doprowadzić na zamek Kamieniec. Zostali bezpiecznie sprowadzeni do wsi Odrzykoń, skąd zabrał ich autobus. Za niezawinioną przez nas sytuację, studentów: Turystyki i rekreacji, Wychowania Fizycznego i Zarządzania, serdecznie przepraszamy.       

Relacja: Piotr Łopatkiewicz

Fotorelacja: Łukasz Szmyd, Rafał Kapica, Piotr Łopatkiewicz