XXIII Krośnieńskie Juwenalia 2023. Zakończyło się studenckie święto. Tłumy podczas koncertu Gibbsa na Rynku.

Dni Kultury Studenckiej zakończone.

Zobaczmy jak bawili się studenci, pracownicy, młodzież oraz mieszkańcy miasta i okolic.

„Piękny świat” i piękny koncert zespołu Gibbs

To była świetna zabawa, którą studenci Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie zaplanowali w ramach XXIII Krośnieńskich Juwenaliów.

Gibbs to pseudonim Mateusza Przybylskiego, urodzonego 24 października 1995 roku w Kłobucku producenta i rapera. Gibbs należy do składu FONOS (wspólnie z GMB i Felipe) oraz jest jednym z założycieli studia DOPEHOUSE. To były członek Ganja Mafii, która współtworzył jako producent od 2013 do 2016 roku.
Debiutował w 2012 roku. W 2014 roku wspólnie z Kalim wypuścił „Sentymentalnie”. Płyta w całości wyprodukowany była przez Gibbsa. Album dotarł do drugiego miejsca zestawienia OLiS, zdobył status złotej płyty, a następnie platynowej.
W 2017 roku ukazała się nagrana z Sariusem EP-ka „Czasem”. Kolejnym efektem ich współpracy była płyta „Anithype”, która zajęła szóste miejsce na liście OLiS oraz pokryła się złotem. Kolejny wspólny album Gibbsa oraz Sariusa uzyskał status platynowej płyty. W 2019 roku światło dzienne ujrzał materiał Kacpra HTA oraz Gibbsa zatytułowany „Iluzja”. Płyta trafiła na 6. miejsce zestawienia OLiS. Będąc członkiem grupy Fonos wydał płyty „Lidokaina” oraz „Mantra”. „Likodaina” znalazła się na dziewiątym miejscu listy OLiS, a „Mantra” trafiła na pierwsze miejsce. Solowy debiut Gibbsa „Czarno na białym” ukazał się w 2021 roku. Album zdobył w listopadzie status złotej płyty.

Koncert zespołu Gibbs

Relacja filmowa z koncertu zespołu Gibbs

Eter – zagrali support przed zespołem Gibbs

Eter – krośnieński zespół rockowy założony w lipcu 2021 roku przez gitarzystę i absolwenta Akademii Jana Borysewicza Maksymiliana Samborowskiego, który jest autorem słów i tekstów. Zespół wykonuje autorską muzykę rockową, z elementami heavy. Założeniem zespołu jest odnowienie kultu na muzykę rockową. Charakteryzuje ich rasowe gitarowe brzmienie, energiczne riffy i chwytliwe linie melodyczne. Zespół zagrał kilka koncertów plenerowych, na których zgromadził sporą publiczność i został przez nią bardzo ciepło przyjęty.

Zespół Eter
Zespół Eter

Dopełnieniem studenckiego święta były rozgrywki kulturalno-sportowe oraz całonocna impreza z DJ-em w Kampusie Politechnicznym przy ul. Dmochowskiego 12.

Samorząd Studencki, studenci, pracownicy! Dziękujemy za Waszą obecność. Do zobaczenia za rok.

Samorząd Studencki PANS Krosno

Wydarzenie swoim patronatem objęli: Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Krosna.

XXIII Krośnieńskie Juwenalia