XXII Krośnieńskie Juwenalia 2022. Zakończyło się studenckie święto. Liczny udział studentów w przemarszu i tłumy podczas koncertów na Rynku.

Przemarsz, przekazanie studentom kluczy do miasta Krosna, koncerty i różnego rodzaju wydarzenia sportowo-kulturalne składają się na długoletnią tradycję Krośnieńskich Juwenaliów.
Zobaczmy jak bawili się studenci, pracownicy, mieszkańcy miasta i okolic.

Barwny Korowód Studentów ulicami Miasta Krosna 

To była świetna zabawa, którą studenci i pracownicy krośnieńskiej zainaugurowali wydarzenia zaplanowane w ramach XXII Krośnieńskich Juwenaliów.

Studenci i pracownicy w niebanalnych strojach pokonali trasę z Kampusu Humanistycznego KPU w Krośnie w stronę krośnieńskiego Rynku. W korowodzie uczestniczyły również stuningowane pojazdy, buggy oraz e-quad o napędzie elektrycznym zaprojektowany przez studentów.

Barwny Korowód ulicami Miasta Krosna

Na krośnieńskiej scenie Prezydent Piotr Przytocki przekazał studentom klucze do bram miasta.

Przekazanie kluczy do Bram Miasta Krosna
Oficjalne rozpoczęcie Krośnieńskich Juwenaliów

Na zakończenie zatańczono Poloneza. Poprowadzili go w pięknych strojach narodowych tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca przy KPU w Krośnie. Do tańca zaprosili Prezydenta Miasta Krosna, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, władze uczelni, pracowników i pięknie przebranych studentów. Widać było olbrzymi zapał wśród uczestników przemarszu. Wspaniały prezent na Dzień Dziecka zrobiliśmy sobie i Nam wszystkim.

Polonez w wykonaniu pracowników i studentów KPU w Krośnie, krośnieński Rynek

„Skrzydlate Juwenalia” – Koncert zespołu Enej  

Wydarzenie przyciągnęło nie tylko mieszkańców miasta i powiatu, lecz również osoby z całego regionu spragnione muzycznych wrażeń. Bawiły się dzieci, młodzież, starsi i całe rodziny.

ENEJ to polski zespół rockowo – folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Zespół Enej – XXII Krośnieńskie Juwenalia
Koncert zespołu Enej, krośnieński Rynek
Koncert zespołu Enej, krośnieński Rynek
Zespół Enej wraz z Samorządem Studenckim KPU w Krośnie

Więcej fotografii z koncertu zespołu Enej

Zespół Baciary – koncert na zakończenie Juwenaliów 
Krośnianie, i nie tylko, tłumnie ruszyli na koncert zespołu Baciary. Na krośnieńskim Rynku i bocznych uliczkach Starówki tłok, a ogródki letnie pełne gości. Były tańce, śpiewy i zabawa – publiczność zachwycona.

Baciary – polski zespół folklorystyczny założony przez braci Janusza i Andrzeja Body w 2002 roku na Podhalu. W swojej muzyce oraz strojach grupa nawiązuje do tradycji góralskiej. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Wspaniała muzyka taneczna w połączeniu z folklorem góralskim.

Zespół Baciary – XXII Krośnieńskie Juwenalia
Zespół Baciary wraz z Samorządem Studenckim KPU w Krośnie

Więcej fotografii z koncertu zespołu Baciary na FB

Juwenalia na sportowo i tanecznie

Dopełnieniem studenckiego święta był mecz piłkarski: pracownicy kontra studenci, zakończony wynikiem 8:5 oraz całonocna, bardzo udana impreza z DJ-em w Kampusie Politechnicznym przy ul. Dmochowskiego 12.

Pracownicy kontra studenci – juwenaliowy mecz piłki nożnej, stadion – ul. Legionów
Wygrana drużyna – pracownicy KPU w Krośnie

Studenci, pracownicy! Dziękujemy za Waszą obecność. Do zobaczenia za rok.