Zakończenie VIII Biegu Sokoła

Już od ośmiu lat na naszej uczelni w okresie juwenaliów odbywa się Bieg Sokoła organizowany ku pamięci dra Stanisława Rabiasza. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju Rada Samorządu Studenckiego przy współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym KPU w Krośnie zorganizowała tegoroczną edycję w zupełnie innej formie. W okresie od 25 maja do 3 czerwca każdy mógł ukończyć VIII edycję naszego biegu poprzez indywidualne przebiegnięcie dystansu 5 kilometrów i zarejestrowanie wyniku w aplikacji Endomondo oraz dodanie go do naszej rywalizacji utworzonej ww. aplikacji.

W okresie naszej biegowej zabawy staliśmy się znów sportowo-uczelnianą społecznością. Wśród uczestników VIII Biegu Sokoła znalazło się całe Kolegium Rektorskie, pracownicy, studenci oraz przyjaciele naszej uczelni. Codziennie otrzymywaliśmy relacje z pokonywania naszego biegu w różnych zakątkach Polski. Pomimo, że każdy uczestnik biegł indywidualnie, to VIII Bieg Sokoła ukończyliśmy wszyscy razem! Spośród osób, które przebiegły 5-tkę z KPU w Krośnie wylosowaliśmy osoby, które otrzymały nagrody w postaci bonów podarunkowych do sklepu Dechatlon.

Podsumowując nasze wydarzenie przedstawiamy imponujące liczby:

– 139 uczestników ukończyło VIII Bieg Sokoła,

– pokonaliśmy razem 2 611 kilometrów,

– łącznie na trasach biegowych spędziliśmy ponad 250 godzin!

Nasza uczelnia od długiego czasu szerzy ideę zdrowego stylu życia i zaraża pasją do biegania. Dlatego bardzo cieszymy się, że w naszym „wirtualnym” biegu wzięła udział tak duża liczba uczestników. Poniżej przedstawiamy najlepsze rezultaty.

Kategoria kobiet:

1.    Anna Skóra – 20m:28s

2.    Ania Pawlik – 21m:14s

3.    Agnieszka Włoch – 21m:43s

Kategoria mężczyzn:

1.        Mateusz Błaż – 17m:38s

2.        Piotr Stasikowski – 18m:15s

3.        Konrad Bałchan – 18m:28s

Wszystkim 139 uczestnikom, którzy ukończyli VIII Bieg Sokoła gratulujemy! Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze szerszym gronie przy naszym Kampusie w Suchodole i razem przebiegniemy kolejną edycję naszego uczelnianego biegu. Do zobaczenia!

Poniżej zamieszczamy klasyfikację końcową w 3 kategoriach: klasyfikacji ogólnej, klasyfikacji kobiet i klasyfikacji mężczyzn.