Studiowałem na Wychowaniu Fizycznym

Po ukończeniu studiów i nabyciu wiedzy z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej, absolwenci mogą podejmować pracę w instytucjach oświatowych, kultury fizycznej i rekreacyjno–sanatoryjnych.

Przedstawiamy Wam sylwetkę absolwenta kierunku Wychowania Fizycznego – Piotrka, a poniżej przekazujemy Wam kilka zdań od niego, gdzie przybliża nam swoje osiągnięcia i możliwość pracy po tym kierunku studiów.

,,Nazywam się Piotr Haręzga. Jestem magistrem wychowania fizycznego. Moją pasją jest pływanie. Wykształcenie licencjackie uzyskałem w ówczesnej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Uczelnia ta była dla mnie furtką do dalszego rozwoju w sztuce pływania i to właśnie tu zdobyłem swoje pierwsze kwalifikacje jako instruktor pływania.Aktualnie jestem trenerem II klasy pływania. Pracuję jako trener w klubie Swim2Win Krosno którego jestem współzałożycielem. Moi zawodnicy to wielokrotni finaliści Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, rekordziści okręgu podkarpackiego,wielokrotni mistrzowie okręgu podkarpackiego, wielokrotni członkowie kadry wojewódzkiej. Na dzień dzisiejszy mój zawodnik jest czołowym pływakiem w Polsce w stylu klasycznym w swojej kategorii wiekowej.Uczestniczę w wielu konferencjach i szkoleniach związanych z treningiem pływackim. Obecnie biorę udział w szkoleniu z zakresu najnowocześniejszej technologii treningu pływackiego. Za wkład pracy w działalność na rzecz rozwoju sportu pływackiego w województwie podkarpackim zostałem wyróżniony przez Prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego.”