Uroczyste wręczenie certyfikatów z kursu „Zarządzanie systemem informatycznym w salonie SPA”

W dniu 24-go czerwca br. w budynku Kampusu w Turaszówce przy ulicy Wyspiańskiego 20 w Krośnie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów z uzyskanych umiejętności informatycznych z zakresu „Zarządzanie systemem informatycznym w salonie SPA”.

W tym wydarzeniu wzięli udział: dr Łukasz Szmyd – Kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji, dr Piotr Łopatkiewicz – opiekun II-go roku kierunku Turystyka i rekreacja, oraz mgr Robert Rajs – prowadzący zajęcia informatyczne oraz opiekun certyfikacji umiejętności informatycznych studentów w ramach projektu IT Academy Wellness&SPA.

Prowadzący zajęcia dydaktyczne w ramach certyfikacji zorganizował drobne upominki dla swoich studentów. Upominki i nagrody ufundowali:

 1. Pałac Polanka Krosno – Vouchery do strefy SPA
 2. Fabryka Urody Gabriela Maciejowska – Kosmetyki do ciał oraz zabiegi na dłonie
 3. Asseco Bussiness Solutions – pamięci flash, gadżety reklamowe

Poniżej ufundowane nagrody uczestnikom kursu z zarządzania salonem SPA.
Galeria z uroczystości wręczenia certyfikatów”

Krótko o zajęciach „Zarządzanie systemem informatycznym w salonie SPA

Na przełomie lutego i marca 2020 roku studenci II-go roku Turystyka i rekreacja specjalność Wellnes i SPA w ramach zajęć dydaktycznych wykonywali moduł ćwiczeń praktycznych z zakresu zarządzania systemem informatycznym w prowadzeniu salonu SPA.

Zajęcia z przedmiotu zostały przeprowadzone w sali informatycznej 08 KPU w Krośnie
(w początkowym etapie semestru) w kampusie w Turaszówce oraz poprzez aplikację ZOOM Meeting w kilku sesjach oraz poprzez portal E-Student KPU w Krośnie, a także poprzez korespondencję e-mail.

Jesteśmy uczelnią praktyczną i kładziemy duży nacisk na umiejętności praktyczne naszych studentów. Ten moduł zajęć informatycznych w ramach przedmiotu miał za zadanie ukształtować wierzę i umiejętności praktyczne z zarządzania salonem SPA, gabinetem odnowy biologicznej.

Tym bardziej jest nam miło, że wszyscy studenci II-go roku Turystyki i rekreacji wykazali się zaangażowaniem, umiejętnościami samokształcenia. Każdy ze studentów wykonał ćwiczenia zgodnie z celami przedmiotu a także sugestiami producenta oprogramowania Versum. Tym samym firma wystawiła certyfikaty, które potwierdzają umiejętności zarządzania salonem SPA. – dodaje mgr Robert Rajs prowadzący zajęcia informatyczne oraz pomysłodawca projektu IT Academy Wellness&SPA KPU Krosno

Jednym z celów zajęć było przekazywanie wiedzy i umiejętności oraz wyrobienie odpowiednich postaw i zachowań umożliwiających skuteczne przygotowanie i prowadzenie dokumentacji w prowadzeniu i zarządzaniu firmą typu salon SPA przy użyciu kilku aplikacji Versum.

Poniżej elementy ćwiczeń laboratoryjnych, które składały się na obsługę systemu:

 • Tworzenie konta w systemie
 • Tworzenie pracowników salonu
 • Dodanie klientów, grup klientów (firmy)
  Ustalanie terminarza wizyt klientów
 • Dodawanie usług salonu
  Gospodarka magazynowa – zakup artykułów do salonu
  Sprzedaż usług, artykułów
 • Prowadzenie grafiku pracowników
 • Komunikacja z klientem, rezerwacja on-line
 • Prowadzenie kasy, rozliczeń

W wyniku realizacji celów przedmiotu jakim było nabycie umiejętności praktycznych ramach programu kształcenia, uczestnik zajęć z zakresu obsługi aplikacji Versum nabył wiedzę praktyczną, która pozwala:

 • Zakładać nową firmę w systemie, dokonać konfiguracji parametrów firmy, jej struktury organizacyjne.
 • Tworzyć harmonogramy pracy pracowników salonu oraz harmonogramy wizyt klientów salonu.
 • Tworzyć dokumenty magazynowe, dokumenty handlowe, przygotować sprzedaż detaliczną, kartoteki asortymentów, inwentaryzacji, bilansu otwarcia kasy.
 • Przeprowadzać sprawnie klasyfikację rodzajową środków trwałych (gospodarka magazynowa) artykułów SPA, z możliwością jej uzupełniania w programie.
 • Założyć i obsługiwać kalendarz, wprowadzać dane kartotekowe, akta osobowe, umowy, prowadzić czas pracy w systemie Versum.
 • Tworzyć zarządzanie relacjami z klientami jako opcji w systemie Versum, Tworzyć fakturę sprzedaży w różnych konfiguracjach
Fragment systemu Versum w ramach przedmiotu „Informatyka w usługach wellness i SPA
Logo systemu KPU Krosno – dla salonu SPA w systemie Versum
Relacja z prowadzonych zajęć, konsultacji on-line

Kilka słów o programie Versum

Versum to prosty w obsłudze i niezwykle przydatny system do zarządzania salonem SPA, salonem fryzjerskim i kosmetycznym. Gabinet salonu wyposażony jest w nowoczesny program rezerwacji online! … dzięki fachowej pomocy są już specjalistami jeśli chodzi o pracę na systemie.

Zarządzaj sprawnie i wygodnie

Praca managera może być łatwa i przyjemna. Z programem do zarządzania salonem można stworzyć szczęśliwy, zmotywowany zespół. Z łatwością zapanuje się w nim rozliczenia, magazyn i sprzęt – gdziekolwiek się jest i z dowolnego urządzenia mobilnego czy stacjonarnego.

 • przejrzysty, elektroniczny kalendarz gabinetu
 • precyzyjne statystyki i raporty
 • efektywne zarządzanie pracownikami

Więcej informacji:
www.versum.pl
https://pomoc.versum.pl/support/home