Twórczo i naukowo – Karpackie Klimaty za nami

Karpackie Klimaty 2021 przeszły do historii ale nie sposób nie wspomnieć jak wspaniałym są przedsięwzięciem, jak sprawiają radość i przyjemność wszystkim odwiedzającym i biorącym udział w wydarzeniu, jak ważne są dla naszego miasta i Uczelni. Tegoroczne spotkania były wyjątkowe – stęsknieni za normalnością wyruszyliśmy, by poznać nowe smaki, by zobaczyć radosnych, bawiących się ludzi, by nauczyć się i odkryć coś nowego, by zadowolić wszystkie nasze zmysły.

Spotkanie z dr Henrykiem Różańskim w ramach cyklu „Z polskich ziół ciągnione treści” pn. „Napary z ziół dla urody i zdrowia” przyciągnęło wielu orędowników zielarstwa i naturalnych metod pomagających dbać o zdrowie. Zachwyceni naparami i zdrową żywnością Jasiowej Piwniczki delektowaliśmy się naszymi regionalnymi, zdrowymi produktami.

Klimatyczne koncerty na dziedzińcu KPU pozwoliły poznać na nowo naszą rodzimą twórczość i były ukojeniem dla duszy po całodziennych spotkaniach i poznawaniu uroków Karpackich Klimatów.

Ponad 400 osób odwiedziło naszą strefę zdrowia, a także pozostałe dwie strefy pogłębiając wiedzę, bawiąc się i ciesząc ze wspólnych spotkań. Dużo radości przyniosło również Akademickie Koło Fortuny, które nieustannie kręciło się przez 2 dni przynosząc ponad 460 uczestnikom upominki i nagrody.

Pogoda dopisała, a co za tym idzie najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji na skarpie. I tym razem nie zawiedli, przybyli licznie i z radością uczestniczyli we wszystkich zabawach i zajęciach na świeżym powietrzu.

Warto podkreślić, że nie byłoby tego wspaniałego wydarzenia bez pracowników i studentów Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, bez mieszkańców Krosna i okolic i wreszcie bez wszystkich uczestników, wystawców i wykonawców. To dzięki nim Karpackie Klimaty to wydarzenie niepowtarzalne, nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaju. Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok.

Fotorelacja z Karpackich Klimatów