Wizyta studyjna studentów towaroznawstwa w firmie FA Krosno

W dniu 23 listopada br. studenci kierunku Towaroznawstwo w ramach ćwiczeń z przedmiotu Ochrona jakości towarów w transporcie i magazynowaniu byli na wizycie studyjnej w przedsiębiorstwie FA Krosno.

FA Krosno to firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji sprężyn gazowych. Nowoczesne metody produkcji i ciągłe inwestycje w zautomatyzowane linie produkcyjne pozwalają sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Obecnie FA Krosno dostarcza produkty dla wielu wiodących producentów i znanych dystrybutorów. Równolegle do rozwoju sprężyn gazowych dla przemysłu motoryzacyjnego firma opracowuje sprężyny wykorzystywane w branży budowlanej, meblarskiej, rolniczej, szkutniczej czy medycznej.

Produkty FA Krosno wyróżniają się jakością i wydajnością. Dzięki dogodnej lokalizacji w Europie Środkowej oraz rozbudowanej sieci logistycznej firma zapewnia szybkie i terminowe dostawy.

Studenci podczas wizyty studyjnej zapoznali się z gospodarką magazynową, systemami pracy magazynów, stosowanymi opakowaniami i technikami ochrony towarów podczas składowania, załadunku i transportu.

Dodatkowo zwiedzali hale produkcyjne, na których odbywają się poszczególne etapy produkcji sprężyn gazowych. Zapoznali się również ze sposobami pakowania i magazynowania gotowych wyrobów. Byli również w laboratorium firmy, w którym bada się jakość i wytrzymałość wytwarzanych produktów oraz projektuje nowe, własne często opatentowane wyroby i technologie obróbki wyrobów.

Wizyta studyjna była bogatym doświadczeniem dla studentów, utrwaliła w sposób praktyczny wiedzę studentów. Firma FA Krosno imponuje zaawansowaną technologią i automatyzacją produkcji oraz wysokimi standardami jakości i obsługi klienta.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Frelek, Prezesowi FA Krosno za ciekawe, fachowe i wyczerpujące przekazanie informacji o działalności firmy oraz oprowadzenie po niej. Podziękowania dla Pani Dominiki Siedleckiej Kierownika Działu Zasobów Ludzkich/HR Manager za pomoc w organizacji wizyty studyjnej