Studenckie Koło Naukowe Ekonomistów na V Forum Gospodarczym w Krośnie

Studenci Koła Naukowego Ekonomistów na V Forum Gospodarczym w Krośnie

21 listopada 2019 r. studenci z Studenckiego Koła Naukowego Ekonomistów uczestniczyli w V Forum Gospodarczym w Krośnie. Przedsiębiorczość młodych. Szanse, inspiracje, perspektywy.

Wydarzenie odbywało się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizatorami było Miasto Krosno i PWSZ w Krośnie.

Tegoroczne Forum było pierwszym z cyklu wydarzeń, jakie miasto zorganizuje z myślą o młodych, szczególnie przedsiębiorczych mieszkańcach. Na Forum podkreślano, że takie spotkania mają przede wszystkim na celu  inspirować i motywować młodych,  stwarzać im perspektywy i jeśli już takie są – wspierać we wdrażaniu pomysły biznesowe w życie.

Pierwszy panel dyskusyjny odbywał się z udziałem specjalistów z zakresu prawa, księgowości, podatków, kredytów czy wprowadzania start-upów. Odpowiadano m.in. na pytania: skąd pozyskać środki na założenie firmy, jakie są rodzaje ryzyka i jak się przed nimi zabezpieczyć?, jaką wybrać formę opodatkowania? czy, gdzie znaleźć wsparcie biznesowe?

W drugim panelu lokalni młodzi przedsiębiorcy opowiadali o swoich doświadczeniach i doradzali, na co zwrócić uwagę startując z własnym biznesem.