Po Maturze Wokół Polski – charytatywna wyprawa studenta Turystyki i rekreacji

Szymon Kaliszuk, student I roku Turystyki i rekreacji KPU w Krośnie, rok temu rozpoczął własny, charytatywny projekt: Po Maturze Wokół Polski – Wyprawa Szymona Kaliszuka.

Na początku ubiegłego tygodnia (22 sierpnia) Szymon wyruszył na Główny Szlak Beskidzki z Wołosatego do Ustronia. W planie ma jeszcze przejść Główny Szlak Sudecki (to łącznie ponad 1000 km). Końcem września powinien dojść do Świeradowa Zdroju w Górach Izerskich.

Wołosate – pocżątek trasy
Jeszcze kilka łyków wody i w drogę….

Szymon, obecnie student I a niebawem już II roku Turystyki i rekreacji , wyruszył na wyprawę ze wsparciem naszej uczelni. Jego wyprawa ma charakter charytatywny – Szymon zbiera w ten sposób środki niezbędne na powrót do zdrowia i sprawności 25-letniego Marcina, który w ubiegłym roku uległ groźnemu wypadkowi.

Jak daleko nogi poprowadzą

Więcej informacji dotyczących podjętej inicjatywy można uzyskać na poniższych stronach:

Facebook

Siepomaga

Aktualnie (po tygodniu) Szymon przeszedł już całe Bieszczady i Beskid Niski (ponad 200 km), dzisiaj wieczorem (29 sierpnia) powinien zameldować się w Schronisku PTTK na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sadeckim. Wszystkich prosimy o wsparcie tego szczytnego przedsięwzięcia (w Jego skarbonce Pomagacza udało się zebrać do tej pory już 1085 zł!).