Nudzili się, to poszli… Wycieczka na Liwocz, maj 2022

24. maja 2022 roku grupa studentów III roku Turystyki i rekreacji, pod opieką dra Rafała Kapicy, zorganizowała kilkugodzinną, towarzyską wycieczkę na Liwocz (562 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie Pasma Brzanki w Pogórzu Ciężkowickim.

Wędrówkę rozpoczęliśmy sprzed Domu Ludowego w Kłodawie. Podążaliśmy lokalną, asfaltowa drogą w kierunku południowozachodnim, w kierunku widocznego z daleka Krzyża Milenijnego, spod którego otworzyła się pierwsza panorama na dolinę Wisłoki.

Podążając za drogą pod górę weszliśmy do lasu, w którym spotkaliśmy stacje drogi krzyżowej prowadzące na sam szczyt Liwocza. Po dotarciu na miejsce najwięcej czasu spędziliśmy na 23 metrowej wieży widokowej. Korzystając ze słonecznej pogody podziwialiśmy rozległe widoki praktycznie we wszystkich kierunkach. Tatr niestety nie dane nam było zobaczyć, może następnym razem?

Na miejscu, w zorganizowanym miejscu do grillowania upiekliśmy jeszcze kiełbaski,
a następnie ruszyliśmy w drogę powrotną. Wybraliśmy jednak alternatywną trasę, aby zobaczyć malownicze ruiny pałacu Kotarskich w Brzyskach. W sumie przeszliśmy 14 km, ciesząc się wiosenną aurą.

No i nie nudziliśmy się…

Relacja i fotorelacja: Kamila Dubiel, Rafał Kapica

Pod krzyżem u stóp Liwocza
No to wyruszamy…
W drodze na szczyt, wejście do rezerwatu Liwocz
Angelika i Ola
No i co tam widzisz Łukaszu?
Kamila i Dominika
Gabrysia
Łukasz, Dominik, Rafał, Dominika, Kamila, Gabrysia, Angelika
Mistrzyni ceremonii
Pod pałacem Kotarskich w Brzyskach