Magdalena Kundys

Nazywam się Magdalena Kundys i jestem absolwentką pierwszego, prekursorskiego rocznika kierunku Obsługa Ruchu Turystycznego i Rekreacji ówczesnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie (obecnej KPU).

Po ukończeniu liceum dotarła do mnie informacja, iż na uczelni w Krośnie otwiera się nowy kierunek kształcenia o nazwie Obsługa ruchu turystycznego i rekreacji. Studia te były dla mnie idealną alternatywą połączenia zamiłowania do sportu, aktywnego trybu życia, chęci podróżowania oraz sympatii do ogólno pojętego zagadnienia turystyki. Byłam ciekawa świata, lubiłam zwiedzać, poznawać nieznane, a jednocześnie być blisko, rodziny, znajomych, mojego kochanego Krosna i spokojnego Podkarpacia.

Po kilku miesiącach studiowania w Krośnie wiedziałam już, że podjęłam dobrą decyzję. Przez trzy lata poznaliśmy teoretyczną wiedzę z zakresu szeroko pojętej obsługi ruchu turystycznego. Nie zabrakło także praktyki. Wyjeżdżaliśmy na wycieczki, wędrówki, rajdy piesze, odbywaliśmy obozy sportowe letnie i zimowe. Integracja naszego rocznika była tak mocna, że do dzisiaj z większością osób utrzymujemy stałe kontakty, spotykamy się, wspieramy i przyjaźnimy. Zamiłowanie do nart, żeglowania i wielu innych aktywności pozostały w nas do dzisiaj.

Dla mnie osobiście studia w Krośnie były furtką do dalszej przygody z turystyką. Kolejnym etapem w mojej życiowej podróży były studia magisterskie na specjalizacji: Zarządzanie turystyką. Drobne prace w obsłudze ruchu turystycznego podejmowałam już podczas studiów. Staż zawodowy odbyłam w biurze podróży oferującym sprzedaż usług turystycznych na całym świecie.

Po obronie pracy magisterskiej podjęłam pracę w wyuczonym zawodzie. Moja wówczas rozpoczętą podróż zawodową trwa do dzisiaj ponieważ cały czas pracuje w renomowanym biurze podróży i jestem specjalistą w zakresie kompleksowej obsługi Klienta.

Współpracuję z liderami polskiego rynku turystycznego oraz zagranicznymi touroperatorami. Zajmuję się rezerwacją ofert pakietowych oraz imprez tworzonych pod indywidualne zamówienia. Rezerwacja wczasów, wycieczek, wyjazdów narciarskich, obozów młodzieżowych, rejsów, wyjazdów grupowych, biletów autokarowych, lotniczych, promowych, hoteli, transferów, samochodów, ubezpieczeń turystycznych są moim podstawowym zajęciem.

Przez lata pracy posiadłam sporą wiedzę geograficzną oraz kulturoznawczą. Od kilkunastu lat wyjeżdżam na wizytowanie hoteli zagranicznych. Poznaję standardy obiektów, jakość obsługi oraz zwyczaje na destynacjach. Kilka razy w roku uczestniczę w specjalistycznych, branżowych szkoleniach turystycznych i konferencjach.

Praca jest moją pasją i daje mi ogromną satysfakcję. Turystyczny świat jest moim drugim domem w którym czuję się porostu dobrze. Życzę każdemu absolwentowi tego kierunku, aby mógł realizować się w zawodzie i czerpać satysfakcję z wykonywanej pracy. Wiadomo, że nie wszyscy po ukończeniu studiów pracujemy w zawodzie, jednak ludzie turystyki jakich znam są ciekawi świata, rozmawiają o świecie, są przedsiębiorczy, otwarci i zaradni.

Polecam wybór kierunku Turystyka i rekreacja na KPU. Turystyka jest w życiu człowieka niesamowicie ważna i potrzebna. Przez kilkanaście lat pracy obserwuję jak bardzo wzrosło zapotrzebowanie na usługi turystyczne. Korzysta z nich zdecydowanie więcej osób niż kilak lat temu wiec specjaliści są i będą potrzebni.

Pozdrawiam całą Kadrę, mój sympatyczny rocznik i wszystkich absolwentów.