Taktyka gry w piłkę siatkową – publikacja KPU w Krośnie

Nakładem Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie wydano książkę dra Krzysztofa Frączka pt. Taktyka gry w piłkę siatkową. Pozycja przeznaczona jest głównie do trenerów, instruktorów oraz nauczycieli prowadzących zajęcia z piłki siatkowej. Zawiera materiały z konferencji i kursów szkoleniowych organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej dla trenerów i instruktorów, informacje zaczerpnięte z wybranych pozycji literatury fachowej oraz materiały własne autora – trenera z wieloletnim stażem.

W książce autor opisuje zasady prowadzenia walki we współczesnej siatkówce poprzez analizę działań taktycznych zarówno zespołowych jak i indywidualnych. W opracowaniu czytelnik znajdzie wskazówki dotyczące rozwiązań taktycznych stosowanych w fazie gry w ataku i w obronie oraz propozycję metodyki nauczania taktyki. Poszczególne rozdziały są bogato ilustrowane fotografiami i schematami, przez co książka jest bardziej przystępna nawet dla mniej wyspecjalizowanych czytelników.

Książka, w cenie 52 zł, jest do nabycia w bibliotece Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Zamówienia można składać mailowo: wydawnictwa@kpu.krosno.pl