Światełko pamięci dla tych, którzy odeszli…

1 i 2 listopada to dni wyjątkowe. Ze wzruszeniem i tęsknotą wspominamy bliskich, którzy zmarli. Myślimy również o tych, którzy stanowili społeczność Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, a odeszli od nas w ubiegłym roku akademickim.

Prof. dr hab. inż. Wiesław Wajs (21 lipca 1945 – 24 listopada 2019) związany z naszą uczelnią od 2000 roku. Był twórcą kierunku Informatyka w PWSZ w Krośnie. Opracował założenia i program kształcenia tego kierunku. Od początku istnienia krośnieńskiej Informatyki pełnił funkcję kierownika zakładu. Był również opiekunem Studenckiego Koła Naukowego NEO. Zapamiętaliśmy Go jako cenionego nauczyciela akademickiego, zasłużonego pracownika nauki, wychowawcę wielu pokoleń młodzieży, człowieka o wielkiej serdeczności i życzliwości. Wciąż mamy przed oczami zarys pochylonej sylwetki i charakterystyczny profesorski szary płaszcz…

Martyna Reizer (10 lutego 2000 – 27 czerwca 2020) była studentką I roku kierunku Filologia angielska. Dała się zapamiętać jako niezwykle otarta, pracowita i sympatyczna studentka. Zmarła po ciężkiej walce z nowotworem. Śmierć tak młodej osoby, przed którą dorosłe życie, plany i kariera zawodowa stały otworem, to najboleśniejsze przeżycie, jakie może dotknąć najbliższych. Jesteśmy pewni, że pamięć o Martynie przetrwa w naszych sercach bardzo długo.