Sukces studentek Pielęgniarstwa

W dniach 16-17 maja 2019 roku w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu odbyły się I Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej  SIM_CHALLENGE 2019, podczas których zespół z naszej uczelni zajął I miejsce.
Kierunek Pielęgniarstwo reprezentowały: Laura Omachel, Joanna Chowaniec, Anna Dul, Wioletta Rymut, Weronika Klocek oraz opiekunowie: Piotr Szubra i Dawid Makowicz.
W ramach zawodów uczestnicy mieli wykonać 3 symulowane zadania i jedno dodatkowe, niepunktowane. Na wykonanie każdego zadania studenci mieli 12 minut. Liczył się czas, poprawność wykonania i umiejętność pracy zespołowej. Zawodnicy musieli poradzić sobie m.in. opatrzeniem chorego, pomocą gorączkującemu dziecku i „pielęgniarskim torem przeszkód”.


W wielkim finale zmierzyły się dwa zespoły: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie i Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Finałowe zadanie polegało na przyjęciu matki z dzieckiem w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, która przyszła na planowany bilans dziecka. Nasze studentki poradziły sobie wyśmienicie i wygrały I Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej  SIM_CHALLENGE 2019.


Zawody były okazją do pogłębienia wiedzy, umiejętności i doświadczenia, jak również nawiązania współpracy międzyuczelnianej. Reprezentanci naszej uczelni podkreślali bardzo miłe przyjęcie przez organizatorów oraz niezwykłą atmosferę, jaką udało się im stworzyć podczas zawodów.
     
(MD, DM, PS)