IT Academy Wellness&SPA – O projekcie

IT Academy Wellness&SPA – o projekcie

Od roku akademickiego 2018/2019 na naszej uczelni funkcjonuje projekt IT Academy Wellness&SPA.Tym samym PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie (obecnie KPU Krosno) uruchomiła kolejną możliwość uzyskania Certyfikatów umiejętności informatycznych. Tym razem z oprogramowania w zarządzaniu salonem SPA, gabinetem odnowy biologicznej na kierunku Turystyka i rekreacja.

Niniejszy projekt opiera się na podobnej do IT Academy Microsoft PWSZ Krosno, którą utworzono no w 2010 roku po podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy naszą uczelnią a firmą Microsoft Polska..

Czym jest IT Wellness&SPA ?      

Studenci mają do dyspozycji portal e-learningowy z bazą wiedzy (przykładowych ćwiczeń). Ich celem jest ich wykonanie w systemach informatycznych skupionych na zarządzaniu salonem SPA. Po zaliczeniu tychże ćwiczeń są one sprawdzane i na ich podstawie firma Versum S.A. wystawia stosowne Certyfikaty umiejętności informatycznych w zarządzaniu tymże oprogramowaniem.     
Ze względu na ciągły rozwój oprogramowania informatycznego w dziedzinie zarządzania firmą, administracji lokalnej, zamierzeniem wnioskodawcy niniejszego projektu jest zwrócenie uwagi na model kształcenia ustawicznego, ukierunkowanego na stałe podnoszenie umiejętności i rozwój kadr pracowniczych.

Dotychczas w dwóch edycjach certyfikacji na kierunku Turystyka i rekreacja z oprogramowania Asseco Wapro, wzięło udział ok 25 studentów  z kierunku TiR.

Program to propozycja edukacji ustawicznej, ukierunkowanej na stałe podnoszenie kwalifikacji. W programie mogą brać udział każdy student KPU w Krośnie, który spełni wymagania podstawowe (będą one dodatkowo ustalone).            

Uczestnictwo w programie oznacza szczególne oszczędności i dostęp do materiałów umożliwiających realizację szerokiego i kompletnego materiału edukacyjnego, dzięki któremu student uzyskuje możliwość poruszania się w kilku rodzinach oprogramowania informatycznego dedykowanemu zarządzaniu ośrodkiem turystycznym, salonem SPA przy użyciu technologii informatycznych.

Student, który pragnie otrzymać taką certyfikację powinien zdobyć najwyższe stopnie w ciągu procesu dydaktycznego z danego przedmiotu.

Program Versum

Versum to prosty w obsłudze i niezwykle przydatny system do zarządzania salonem SPA, salonem fryzjerskim i kosmetycznym. Gabinet salonu wyposażony jest w nowoczesny program rezerwacji online! … dzięki fachowej pomocy są już specjalistami jeśli chodzi o pracę na systemie.

Zarządzaj sprawnie i wygodnie

Praca managera może być łatwa i przyjemna. Z programem do zarządzania salonem można stworzyć szczęśliwy, zmotywowany zespół. Z łatwością zapanuje się w nim rozliczenia, magazyn i sprzęt – gdziekolwiek się jest i z dowolnego urządzenia mobilnego czy stacjonarnego.

  • przejrzysty, elektroniczny kalendarz gabinetu
  • precyzyjne statystyki i raporty
  • efektywne zarządzanie pracownikami

Więcej informacji:

  1. www.versum.pl
  2. https://pomoc.versum.pl/support/home