Studenci Turystyki i rekreacji w „Szklanym Lnianym”

1 czerwca 2021 studenci II Roku Turystyki i rekreacji, w ramach warsztatów Obsługa klienta w turystyce uczestniczyli w studyjnym wyjeździe, podczas którego mieli niecodzienną okazję zobaczyć jedną z najnowszych inwestycji turystycznych w regionie – Centrum Konferencyjno-Bankietowym „Szklane Lniane” w Korczynie. Nowoczesny obiekt położony jest w malowniczym otoczeniu, ze znakomitym widokiem na kotlinę krośnieńską oraz Beskid Niski i Bieszczady, a nawet Tatry.

Pan Adam Charzewski opowiada o kulisach inwestycji

Dzięki gościnności Dyrektora handlowego obiektu – Pana Adama Charzewskiego (absolwenta PWSZ w Krośnie), studenci mogli zobaczyć całą infrastrukturę nowego Centrum, od sali bankietowo-konferencyjnej, Restauracji „Smakiem tkane”, poprzez luksusowe apartamenty z loggiami widokowymi przeznaczonymi dla gości. „Szklane Lniane” dysponuje dwiema salami bankietowymi. Pierwsza, mieszcząca do 220 osób, znajduje się tuż przy restauracji na poziomie 0, druga na poziomie -1 pomieści nawet 240 gości. Każda z nich dysponuje własną kuchnią, dzięki temu jest w stanie obsługiwać gości na obu poziomach jednocześnie i pozwala to na organizację np. dwóch wydarzeń tego samego dnia.

Prezentacja logo Centrum

Nowoczesna bryła architektoniczna Centrum, została znakomicie wkomponowana w krajobraz i przestrzeń Pogórza Strzyżowskiego i wyposażona w szereg unikatowych nowinek elektronicznych. Zarówno we wnętrzach jak i elewacjach zewnętrznych dominuje zieleń, kolory ziemi i naturalne drewno.

Wnętrze jednego z apartamentów części hotelowej
Kolejny apartament
Jedna z loggii widokowych
Sala restauracyjna z tarasem widokowym

Część hotelowa znajduje się na poziomie +1. Do dyspozycji jest 10 apartamentów. Każdy z nich posiada balkon, loggię lub dostęp do fantastycznego tarasu widokowego. Apartamenty wyposażone zostały w panele meblowe o własnościach dźwiękochłonnych, które zapewniają gościom dodatkowy komfort wypoczynku.

Prezentacja możliwości ekranu 4K OLED

Twórcy Centrum „Szklane Lniane” postanowili pokazać swoim gościom region, w którym mieszkamy i jego historię. Z tą myślą stworzyli transparentny ekran 4K OLED, o przekątnej prawie 170 cali, zlokalizowany w miejscu, z którego za oknem rozpościerają się panoramiczne widoki od Bieszczadów aż po Tatry. Jego funkcje pozwalają w prosty sposób poznać najbliższą okolicę. Na ekranie można wyświetlać wybrane treści, obrazy, prezentacje i w dowolny sposób je modyfikować. Dodatkowo zawarte są tam także informacje o Centrum, pozostałych obiektach sieciowych, ale również pogodzie i aktualnych wydarzeniach w regionie. 

Na górnym tarasie widokowym

Relacja i fotorelacja: Piotr Łopatkiewicz