Stanisław Soyka wystapił na koncercie „Uczelnia Miastu”

W ramach obchodów związanych z jubileuszem 20-lecia, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie przygotowała koncert Uczelnia Miastu skierowany do osób związanych z uczelnią, dla pracowników i studentów oraz do osób zaprzyjaźnionych – po prostu dla przyjaciół PWSZ w Krośnie.

W tym roku na krośnieńskiej scenie wystąpił Stanisław Soyka wraz z zespołem. Artysta zaprezentował utwory z nowej płyty „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”.

Na koncercie usłyszeliśmy polonez i tango, w którym odbywała się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Była pieśń Lubię wracać do Warszawy o miłości do tego miasta i o tym jaka do niej prowadziła droga, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców – Mamulu, Tatulu. Z kolei, w Przyszedł czas na zmiany artysta przedstawił świat, w którym dzieci dorastają i nabierają rozpędu.

Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce (Ławeczka) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy (Ciszy nie unikaj) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.

Koncert ten był doskonałą okazją do zamyślenia się, do słuchania, do śpiewania.

Stanisław Soyka mówił o płycie: Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać  – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.

Koncert odbył się 30 maja 2019 roku w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W latach ubiegłych, w ramach koncertów Uczelnia Miastu, gościliśmy Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza, Grzegorza Turnaua i Stanisława Sojkę, Skaldów, Katarzynę Groniec, Edytę Geppert, Michała Bajora, Natalię Sikorę oraz Beatę Rybotycką i Jacka Wójcickiego.