Odmrażamy działalność ośrodka egzaminacyjnego Cambridge English

27 lutego br. w budynku uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego 20-osobowa grupa studentów KPU w Krośnie wzięła udział w bezpłatnym próbnym teście Cambridge English. Egzamin składał się z trzech części (pisanie, czytanie, słuchanie) sprawdzających umiejętności kandydatów w wersji papierowej. Wypełnione arkusze egzaminacyjne są już w drodze powrotnej do Wielkiej Brytanii, gdzie zostaną poprawione przez licencjonowanych egzaminatorów, a wyniki przekażemy uczestnikom Pretestingu niezwłocznie po ich otrzymaniu.

Tegoroczna sesja egzaminacyjna – mimo wyjątkowego stanu pandemii – cieszyła się ogromną popularnością. Zainteresowanie studentów KPU w Krośnie było o wiele większe niż liczba dostępnych arkuszy, co niezwykle nas cieszy. Podobny trend zaobserwowaliśmy w językowej Academii, gdzie do egzaminów próbnych na 6 różnych poziomach zaawansowania przystąpiło w lutym łącznie 100 kandydatów (w tym 40 dzieci). To dowód na to, że zapotrzebowanie na językowe kwalifikacje nie słabnie, a wręcz przeciwnie – przeżywa prawdziwy boom.

Pragniemy poinformować, że w czerwcu 2021 planujemy w naszym ośrodku przy KPU w Krośnie następujące sesje egzaminów Cambridge English: FCE (poziom B2), PET (poziom B1), KET (poziom A2), a dla dzieci – egzaminy Cambridge YLE na trzech poziomach zaawansowania. Należy pamiętać, że zgłoszenia na wybrany egzamin należy dokonać na 6 tygodni przed jego datą, co oznacza że na czerwcową sesję egzaminacyjną kandydatów będziemy rejestrować już w kwietniu. Zachęcamy studentów i pracowników naszej uczelni do skorzystania z bogatej oferty Cambridge English – dyplom ten (ważny bezterminowo) to najbardziej prestiżowe i obiektywne potwierdzenie umiejętności językowych, honorowane przez wiele firm i instytucji w kraju i za granicą. To atut w portfolio każdego pracownika, z którym łatwiej znaleźć wymarzoną pracę lub ubiegać się o zawodowy awans. Nie przegapcie tej szansy!

Szczegóły u lektorów Studium Języków Obcych lub pod adresem mailowym: joanna.krochmal@kpu.krosno.pl.