Rok Szczepanika – konferencja prasowa w KPU Krosno

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie wraz z Miastem Krosnem, Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz miastem Tarnów włącza się w cykl wydarzeń upamiętniających Jana Szczepanika – galicyjskiego wynalazcę związanego z Krosnem.

Podczas zorganizowanej w dniu 16 listopada 2021 roku w murach Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie konferencji prasowej przedstawiono plany, zamiary i założenia, które uświetnią obchody rocznicy oraz przypomną dokonania Jana Szczepanika.

Uroczysta inauguracja obchodów Roku Szczepanika rozpocznie się 4 kwietnia 2022 roku w auli Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie przy ul. Dmochowskiego, warto podkreślić, że w tym dniu nasza uczelniana aula otrzyma imię Jana Szczepanika. Wydarzenie uświetni również wykład inauguracyjny.

KPU w Krośnie niezwykle aktywnie włączyła się w upamiętnienie 150 rocznicy urodzin Jana Szczepanika poprzez organizację licznych konkursów skierowanych do studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych.

W ramach obchodów Muzeum Rzemiosła wraz ze studentami Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie wiernie odwzoruje 3 wynalazki według patentów Jana Szczepanika – kamerę, kamizelkę kuloodporną oraz urządzenie do przekazywania sygnału telewizyjnego na odległość.

Na dzień 3 i 4 czerwca zaplanowano w naszej Uczelni konferencję popularnonaukową Jan Szczepanik – innowator i inspirator.

 

Fotografia, źródło: Krosno24